eKonto osobiste w mBanku – premia 150 zł

Podstawowy osobisty rachunek dla dorosłych klientów mBanku jest propozycją, która w sobie łączy funkcjonalność oraz szansę na zysk. eKonto osobiste to niskie opłaty, atrakcyjne usługi towarzyszące, nowoczesne rozwiązania, a do tego prawdziwa gratka dla specjalistów w łowieniu promocji.

KONTO:
0 zł
KARTA:
0 zł / 7 zł
BANKOMATY:
0 zł / 2,50 zł
PRZELEW INTERNETOWY:
0 zł
PŁATNOŚCI MOBILNE:
BlikGoogle PayApple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay

Ile kosztuje eKonto osobiste?

Obojętnie czy korzystamy z rachunku regularnie czy okazjonalnie, powinniśmy się zapoznać z opłatami podstawowym. Jak wypada w tym kontekście eKonto osobiste?

Wystarczy, że wykonamy jedną płatność kartą i bez większych trudności unikniemy opłat podstawowych za rachunek.

Przeznaczenie konta
  • konto uniwersalne dla osób powyżej 18. r.ż.
Oprocentowanie rachunku
  • 0%
Opłata za otwarcie konta
  • 0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku
  • 0 zł

mBank przyciąga promocjami

Zwykle podstawowe konto osobiste założone w mBanku jest objęte zwykle bardzo interesującymi promocjami. Czy aktualnie także tak jest?

Osobiste eKonto dla osób ceniących sobie nowoczesne rozwiązania

Podstawą korzystania z osobistego eKonta jest bankowość mobilna oraz internetowa. Nic dziwnego, że mBank wiele starań dołożył, aby każdy klient mBanku mógł w sposób wygodny korzystać z nowoczesnych technologicznych rozwiązań.

Przede wszystkim osoby, które sobie ceną wygodę dokonywania transakcji z całą pewnością docenią w mBanku dostępność następujących metod płatności: Fitbit Pay, Garmin Pay, Google Pay, Apple Pay oraz Blik.

Zarówno internetowa bankowość jak i także bankowość mobilna mBanku są wysoko oceniane przez ich użytkowników. W internetowym serwisie poza oczywistymi oraz codziennymi funkcjami możemy zawnioskować o dodatkowe produkty banku, złożyć wniosek o wyprawkę szkolną czy też o 500+. Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństw to łatwo zmienimy hasło do konta, zablokujemy dostęp do karty czy też zmienimy jej PIN.

Aplikacja mobilna umożliwia także codzienne korzystanie wygodne z konta, na przykład zatwierdzenie operacji jednym kliknięciem czy też przełączenia pomiędzy profilem biznesowym a osobistym.

Dodatkowe usługi

Wiemy już doskonale, że eKonto osobiste spodoba się osobom, które zainteresowane są niskimi opłatami za operacje podstawowe, nowoczesnymi rozwiązaniami oraz także promocjami w bankowości. Teraz pora pochylić się nas atutami pozostałymi tegoż rachunku.

Oszczędzanie automatyczne na rachunku o nazwie – Moje cele

Czy wrzuciłeś kiedykolwiek resztę z zakupów do skarbonki? Jeśli tak to zrozumiemy sens oszczędnościowego rachunku. W elektronicznej bankowości wyznaczamy sobie cel oszczędzania, a następnie definiujemy kwotę, która jest potrzebna do jego realizacji. W ostatnim kroku wybieramy mechanizm, w którym ułamek kwoty transakcji dokonywanych będzie na taki rachunek spływał.

Lokata dla nowych klientów

mBank ma także coś dla swoich nowych klientów. Mowa tutaj o depozycie kwartalnym. Jego oprocentowanie to 3,5 procenta w skali roku.

Odnawialny limit w koncie

W razie wydatków nieplanowanych mBank jest nas w stanie poratować. Chodzi o dodatkowe środki na koncie, w postaci odnawialnego limitu. Bank od czasu do czasu zmienia wszelkie warunki takiego limitu, jeśli trafimy na promocje, to może się okazać, że jest to świetna alternatywa dla naszej kredytowej karty. O przyznanie limitu możemy zawnioskować w elektronicznej bankowości.

mOkazje

posiadacze kont w tym banku mogą znacznie oszczędzić na swoich zakupach w ramach mOkazji. Po zalogowaniu się do elektronicznej bankowości zobaczymy oferty promocyjne od znanych marek oraz sklepów. Jeśli skorzystamy z nim, to mBank część kwoty wydanej zwróci nam na konto.

Karta z wizerunkiem

Osoby, które lubią się wyróżniać mBank proponuje ciekawą możliwość zaprojektowania swojej płatniczej karty. Opcjonalnie także wybrać możemy jej wizerunek spośród wielu wzorów. Taka przyjemność wiąże się niestety z opłatą, w dodatku jest ona pobierana w każdym miesiącu.

Wady eKonta osobistego

Pomimo powyższych zalet eKonto osobiste także ma swoje pewne mankamenty. Do największych z nich należą:

Skromna oszczędnościowa oferta

Poza samą możliwością oszczędzania automatycznego oraz otwarcia lokaty kwartalnej oferta oszczędnościowa nie powala. Brakuje przede wszystkim jej atrakcyjnego oszczędnościowego. Wystarczy, że spojrzymy na samo oprocentowanie eKonta oszczędnościowego, aby móc stwierdzić, że nie jest to raczej produkt, który jest wart szczególnej uwagi.

Niedociągnięcia walutowej oferty

Z ogromnym żalem musimy stwierdzić, że propozycja mBanku dla osób, które zamierzają często dokonywać transakcji w walutach obcych, jest daleka od ideału. W przypadku płatności w walucie obcej kartą Visa liczyć się musimy ze sporym kosztem przewalutowania.

Nawet po otwarciu konta w walucie oraz uruchomieniu bezpłatnym wielowalutowej funkcji na karcie osobistego eKonta koszt ten wypada przeciętnie. Co prawda wygląda to nieco lepiej w przypadku kart Mastercard. Ale czy jednak nie po to otwieramy walutowe konta, aby uniknąć w ogóle przewalutowań oraz związanych z nimi kosztów? Zdecydowanie tak.

Teoretycznie można płacić walutową kartą wydaną do eKonta walutowego. Jednak jedynie „teoretycznie”, ponieważ opłata za wydanie oraz korzystanie z takiej karty jest niestety bardzo wysoka.

Naszą ocenę walutowej oferty zmienić mógłby kantor mBanku, gdyby nie fakt, że przez niego stosowane spready niestety są wyższe niż u ich konkurencji.

Jak w mBanku otworzyć eKonto osobiste?

Wniosek złożymy przez Internet. Podpisanie umowy na podstawie wniosku internetowego odbywa się w placówce czy też w obecności kuriera. Oczywiście tenże proces możemy również przejść w oddziale banku.

Karta do rachunku dotrze na nasz adres korespondencyjny, maksymalnie w ciągu dziesięciu dni od momentu podpisania umowy.

Komu poleca się ten rachunek?

Grupa klientów, która jak najbardziej powinna być zadowolona z wyboru osobistego eKonta w mBanku, co najmniej jest kilka.

Osoba początkująca w finansach z pewnością doceni niskie opłaty oraz także łatwe warunki ich uniknięcia. Dla łowców promocji bardzo solidnym argumentem jest fakt, że mBank promuje zwykle swój rachunek przy pomocy wielu atrakcyjnych promocji. Poszukujący rozwiązań nowoczesnych w bankowości skorzystają z wielu nowoczesnych form płatności oraz chwalonej funkcjonalnej przez użytkowników mobilnej aplikacji.

 

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *