Elon Musk ponownie wypowiada się na temat Bitcoin

Według Muska dojdzie do masowej adopcji bitcoina. Miliarder i dyrektor Tesli spodziewa się o wiele szerszej akceptacji BTC na rynku, niż ma to miejsce obecnie. Jego wypowiedź została zarejestrowana 1 lutego przez Clubhouse.  Musk optymistycznie patrzy na bitcoina i widzi w tej kryptowalucie przyszłość. Interesujące jest to, że w jego opisie na Twitterze kilka dni temu pojawiło się słowo BTC.

Musk spodziewa się większej adopcja bitcoina – niedługo BTC wystrzeli

Clubhouse funkcjonuje w obszarze mediów społecznościowych. To platforma z czatem audio. Mogą się na niej pojawić tylko zaproszeni goście. Wszystko przypomina konferencję, w której online biorą udział zaproszeni użytkownicy.

W trakcie konferencji, w której obok Muska wzięli udział Andressen Horowitzem oraz inni wielcy inwestorzy, zapytano Muska o przyszłość bitcoina. Warto przypomnieć, że kilka dni temu, tj. 29 stycznia Musk na Twitterze użył słowa bitcoin, co spowodowało szybki jego wzrost. Zaledwie w przeciągu pół godziny wartość BTC wzrosła o 14 proc. W trakcie rozmowy Musk zapytany o bitcoina bardzo pozytywnie się odniósł do tej kryptowaluty. Określił się nawet jako zwolennik BTC. Dyrektor generalny Tesli Musk liczy na szerszą akceptację tej kryptowaluty.

Komentarze po wypowiedzi Muska

Dyrektorzy różnych branż bardzo pozytywnie zareagowali na wypowiedź Muska. James Todar z Greymatter Capital stwierdził, że Musk to jeden z wynalazców z przyszłością i fakt, że tęskni za BTC dobrze wróży rozwojowi tej kryptowaluty. Akceptacja bitcoina w obszarze finansowym jest bardzo bliska, to kwestia czasu.

Tim Draper już jakiś czas temu zasugerował Muskowi, że gdyby Tesla zaakceptowała bitcoina i uznała go za pełnoprawny środek płatniczy, z pewnością przyczyni się w ten sposób do rozwoju BTC w szerszym wymiarze.

Pojawiło się przypuszczenie, że zmiana dokonana na Twitterze przez Muska, dodatnie nazwy bitcoina, zdradza coś na temat stosunku miliardera do BTC. Wygląda na to, że inwestorzy obserwują zachowanie Muska i próbują je bezpośrednio powiązać z jego zamiarami wobec bitcoina. Niewykluczone, że niebawem Musk ujawni więcej informacji na temat BTC i zrobi milowy krok na rynku tej kryptowaluty.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *