Emirex Exchange – niezwykle profesjonalna platforma do tokenizacji

Aplikacje zdecentralizowane, które są oparte o blockchain poprawiają stopniowo sam sposób, w jaki świat myśli o zarządzaniu oraz ekonomii. Emirex chce się stać jednym z liderów w tokenizacji właśnie aktywów na Bliskim Wschodzie.

Tokenizacja na poziomie najprostszym, się odnosi do sztuki tworzenia tokenów cyfrowych, które reprezentują jednostki zbywalnego oraz prawdziwego składnika aktywów.

Tokenizacja towarów, która jest oparta na blockchainie zapewnia zasadniczo własność ułamkową takich właśnie aktywów w celu zwiększenia samej przejrzystości, ułatwienia szybszego oraz tańszego transferu oraz także promowania o wiele większej płynności.

Czym jest tokenizacja?

Bliski Wschód w zasadzie od zawsze był punktem centralnym handlu światowego, którzy przecinał handlowe szlaki pomiędzy wschodem oraz zachodem. W zasadzie od Aleppo po Xi’an Bliski Wschód właśnie ułatwiał handel towarami, takimi jak jedwab, porcelana, koniec, przyprawy, sól, tekstylia, złota. Archeolodzy szacują, że handlowy szlak liczy cztery tysiące lat.

W obecnych czasach technologia blockchain poprzez tokenizację, którą nam oferują, przyspiesza samą ewolucję handlu towarami na świeci. Nic zatem dziwnego, że kraje Bliskiego Wschodu, kierowane konkretnie przez ZEA (Zjednoczone Emiraty Arabskie) badają aktywnie, jak blockchain wykorzystać, aby móc wprowadzić handel towarami do cyfrowej gospodarki.

Emirex

Zgodnie z pozycją strategiczną Bliskiego Wschodu na rynku globalnym handlu towarami, Emirex stworzył tokenizacyjną platformę przede wszystkim do aktywów stokenizowanych z uwzględnieniem towarów.

Emirex nie jest jakimś tam zwykłym startupem. Wcześniej tak naprawdę działał jako kantor kryptowalut pod dokładną nazwą Bitcoin Middle East Exchange. Firma ta ma siedzibę w Dubaju oraz jest zarejestrowana oficjalnie w Estonii, a więc ma wszelkie prawa oraz także licencje do prowadzenia działalności na terenach krajów Unii Europejskiej.

Firma Emirex jak najbardziej jest przekonana, że wszelkie tradycyjne dzisiejsze aktywa zostaną w pełni stokenizowane oraz będą przedmiotem samego obrotu w modelu samej komunikacji P2P. Emirex tokenizuje z dużym powodzeniem korporacyjne obligacje oraz także akcje.

Platforma jest jak najbardziej na dobrej drodze, aby się stać giełdą cyfrową towarów, która służyć będzie jako platforma alternatywna inwestycyjna, za której pośrednictwem ludzie będą mogli aktywami handlować w sektorze samych towarów o wartości dwudziestu miliardów dolarów na rok.

Oprócz handlu towarami fizycznymi rzeczywistymi, takimi jak szlachetne metale oraz ropa naftowa, także ułatwiają tokenizację oraz obrót kapitałowymi instrumentami oraz dłużnymi towarowych spółek.

Emirex także przeprowadził już pilotażowe projekty dotyczące obligacji tokenizowanych korporacyjnych dla wydobywczego projektu w Zachodniej Afryce.

Firma również współpracowała z firmami publicznie notowanymi, które produkują szlachetne metale jak i także przemysłowe przy opracowywaniu samej koncepcji tokenizacji oraz ich fizycznych aktywów.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *