Ethereum (ETH) kryptowaluta prognozy 2023 – Czy to dobra inwestycja?

Ethereum to zdecentralizowana platforma dla aplikacji, które działają dokładnie tak, jak zaprogramowano, bez możliwości przestojów, cenzury, oszustw lub ingerencji osób trzecich. Platforma oparta jest na technologii blockchain i wykorzystuje inteligentne kontrakty. Te kontrakty to skomputeryzowane transakcje między dwiema stronami, które są automatycznie egzekwowane przez sieć.

Są one często wykorzystywane do wymiany towarów i usług bez udziału osób trzecich. Kryptowaluta Ethereum była ostatnio często w wiadomościach ze względu na jej wysoką wartość i wolumen obrotu. Ta wysoka wartość i wolumen obrotu skłoniły wielu inwestorów do przekonania, że ​​Ethereum będzie dobrą inwestycją w przyszłość. Jednak inni uważają, że jego wartość spadnie ze względu na zwiększone regulacje i konkurencję ze strony innych kryptowalut. W niniejszym raporcie przeanalizujemy pozytywne i negatywne aspekty wartości Ethereum, w tym jego przyszłość jako inwestycji.

Kryptowaluta Ethereum (ETH) jakie prognozy na 2023 rok

Wprowadzona w 2013 roku przez współzałożyciela Ethereum, Vitalika Buterina, platforma Ethereum działa jako ogólnoświatowa maszyna obliczeniowa, która realizuje inteligentne kontrakty. Inteligentne kontrakty to samowykonujące się umowy programowalne za pomocą kodu komputerowego. Blockchain Ethereum działa jako publiczna księga wszystkich transakcji na platformie. Rejestruje każdą inteligentną umowę i przechowuje wynikową kryptowalutę w rekordach transakcji zwanych blokami. Każdy węzeł w sieci ma dostęp do całego łańcucha bloków i może zweryfikować poprawność każdego bloku. Każdy blok zawiera znacznik czasu i wskaźnik skrótu do poprzedniego bloku. Zapewnia to trwały zapis istnienia każdej transakcji, dzięki czemu każdy może je zweryfikować w dowolnym momencie. Wszystkie transakcje są przetwarzane anonimowo, co czyni je odpornymi na tradycyjne środki nadzoru finansowego, takie jak kontrole KYC/AML.

Ile będzie kosztować kryptowaluta Ethereum (ETH) w 2023 roku

Platforma Ethereum łączy twórców oprogramowania na całym świecie za pośrednictwem wspólnej infrastruktury blockchain. Każdy może używać tej platformy do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji (Dapps) do łączenia się z użytkownikami w dowolnym miejscu na świecie. Każdy może wchodzić w interakcje z tymi użytkownikami za pośrednictwem ich aplikacji, płacąc im w Ether za pośrednictwem automatycznych transakcji na platformie. Ponieważ inteligentne kontrakty działają dokładnie tak, jak zaprogramowano, można ich używać do tworzenia wyspecjalizowanych systemów finansowych, które zaspokajają określone potrzeby i branże. Na przykład niezależni profesjonaliści mogą tworzyć inteligentne umowy dotyczące płatności, korzystając ze swoich specjalistycznych umiejętności. Te inteligentne kontrakty mogą być również wykorzystywane przez firmy do zarządzania listami płac i świadczeniami pracowniczymi przy użyciu ich zasobów.

Gdzie i kiedy warto i bezpiecznie kupić kryptowalutę Ethereum (ETH) w 2023?

Prognozy dotyczące kryptowalut na 2023 r. przewidują, że Ethereum poprawi obecne systemy płatności online, ponieważ zapewnia szybsze przetwarzanie niż obecne systemy, takie jak Visa lub Mastercard. czasu. Wynika to z potencjału protokołu Ethereum do przetwarzania większej liczby transakcji na sekundę niż jego konkurenci. Platforma szczyci się również tym, że jest bezpieczna, ponieważ wykorzystuje zaawansowane metody kryptograficzne, takie jak podpisy krzywych eliptycznych i szyfrowanie homomorficzne. Te cechy sprawiają, że jest bardzo odporny na włamania, ponieważ trudno jest uzyskać dostęp do poufnych informacji w sieci, ponieważ wszystkie dane są szyfrowane przed wysłaniem.

Platforma internetowa kryptowaluty Ethereum wykorzystuje silny system samoczynnego kodowania, ponieważ automatycznie się aktualizuje gdy jest to konieczne, aby rozwiązać wszelkie potencjalne problemy z jego protokołami lub bibliotekami oprogramowania. Wszelkie wprowadzone zmiany zostaną natychmiast odzwierciedlone we wszystkich podłączonych klientach, co oznacza, że ​​klienci nie muszą się aktualizować ani znajdować nowych klientów, jeśli wystąpią problemy z wyborem oprogramowania lub biblioteki. Zamiast tego klienci będą po prostu wyświetlać błędy, dopóki sami się nie zaktualizują lub nie znajdą nowych klientów, którzy naprawili zidentyfikowane problemy z wyborem oprogramowania lub sprzętu.
Inwestowanie w kryptowalutę Ethereum ma pewne wady; na przykład niektóre kraje mogą zakazać jej stosowania w przyszłości ze względu na obawy dotyczące zwiększonej liczby oszustw internetowych lub prania pieniędzy przy użyciu tego rodzaju waluty. Ponadto istnieją również obawy dotyczące tego, w jaki sposób ta waluta może być wykorzystywana przez przestępców, ponieważ eliminuje banki z obsługi transakcji – zamiast opierania się wyłącznie na sieciach typu blockchain, takich jak bitcoin.

Prognoza ceny Ethereum (ETH) na 2023

Niektórzy eksperci są zdania, że ​​interwencja rządu na rynkach kryptowalut może spowodować wahania cen, a także może doprowadzić do spadku zainteresowania tym typem waluty, jeśli rządy podejmą kroki w kierunku centralizacji kontroli nad rynki kryptowalut..

Kolejną potencjalną wadą inwestowania w kryptowalutę Ethereum jest to, że może ona stracić przychylność niektórych rządów, jeśli uznają, że ta waluta może zostać użyta przeciwko nim, jeśli spróbują dyktować określone działania finansowe w niektórych gospodarkach.. Na przykład, gdyby kraj uważał, że ta waluta może zostać użyta przeciwko niemu w międzynarodowych umowach handlowych wtedy mogą spróbować całkowicie znieść ten typ waluty. W rzeczywistości niektóre obce narody już całkowicie zakazały tego typu kryptowaluty, podczas gdy inne nałożyły wysokie podatki na tych, którzy go używają..

Prognoza kursu Ethereum (ETH) na najbliższe 90 dni 

Ogólnie rzecz biorąc, inwestowanie w kryptowalutę Ethereum jest inwestycja o wysokim ryzyku i wysokim zysku, ponieważ ma zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty leżące u podstaw jej wartości i wykorzystania jako instrumentu inwestycyjnego. Podczas gdy większość pozytywów wskazuje na wzrost wartości tej kryptowaluty w czasie, negatywne aspekty mogą skłonić rządy do kontrolowania wykorzystania tej monety poprzez ograniczenie jej wykorzystania jako alternatywnego sposobu przeprowadzania transakcji finansowych online lub w lokalnych gospodarkach, w których banki mogą nie istnieć. aby potencjalni inwestorzy rozważyli ryzyko związane z inwestowaniem w tę monetę przed samodzielnym podjęciem decyzji.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *