eToro wprowadza na rynek portfel tematyczny DeFi

eToro, globalna platforma inwestycyjna pozwalająca na dostęp do wielu klas aktywów, uruchomiła dziś portfel DeFi, oferując inwestorom długoterminową ekspozycję na kluczowe projekty w ekosystemie DeFi, umożliwiając tym samym stanie się częścią jednego z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w finansach.

eToro wprowadza na rynek portfel tematyczny DeFi, oferując inwestorom natychmiastową dywersyfikację na kilka kluczowych kryptoaktywów DeFi

Finanse zdecentralizowane (DeFi) to ruch, który ma na celu ominięcie tradycyjnych pośredników finansowych poprzez umieszczanie usług finansowych w systemie blockchain. Zamiast jedynie decentralizować transakcje (jak w przypadku Bitcoina), DeFi ma na celu zdecentralizowanie szerszych części branży finansowej. Odbywa się to za pomocą inteligentnych kontraktów (smart contracts), które są fragmentami kodu komputerowego, który umożliwia wykonywanie złożonych transferów i umów w łańcuchu bloków bez konieczności zatwierdzania przez organ centralny. – Michael Ptasznik dołącza do zarządu eToro

Portfel DeFi, który jest dostępny na platformie eToro’s obejmuje jedenaście kryptoaktywów DeFi: Ethereum (ETH), Uniswap (UNI), Chainlink (LINK), Aave (AAVE), Compound (COMP), Yearn.finance (YFI), Decentraland (MANA), Polygon (MATIC), Algorand (ALGO), Basic Attention Token (BAT), and Maker (MKR).

Dani Brinker, Dyrektor ds. inwestycji portfela eToro komentuje: “DeFi to jedna z najczęściej omawianych innowacji w finansach, z tysiącami nowych kryptoaktywów pojawiających się w ostatnich miesiącach. Jednak dla osób, które nie mają czasu na badanie dokumentów dotyczących każdego aktywa, ten rynek może wydawać się polem minowym. Poprzez połączenie wybranych kryptoaktywów w Portfel DeFi (DeFi CopyPortffolio), to mywykonujemy ciężkie prace związane z weryfikacją dokumentów i umożliwiamy naszym klientom uzyskanie ekspozycji i rozłożenie ryzyka na różne kryptoaktywa”. – Badanie eToro, Polacy silnie popierają cyfryzację usług finansowych

Portfele eToro oferują inwestorom gotową, w pełni alokowaną tematyczną ekspozycję na różne aktywa. Łącząc kilka aktywów w ramach określonej metodologii i stosując pasywne podejście inwestycyjne, portfele eToro są długoterminowymi rozwiązaniami inwestycyjnymi, które oferują zdywersyfikowaną ekspozycję bez opłat za zarządzanie.

“Finanse zdecentralizowane (DeFi) to forma finansowania oparta na blockchain, która nie polega na centralnych pośrednikach finansowych, takich jak domy maklerskie, giełdy lub banki, które oferują tradycyjne instrumenty finansowe, a zamiast tego wykorzystuje inteligentne kontrakty w systemie blockchain” wyjaśnia Brinker. „Zarówno łańcuch blokowy inteligentnych kontraktów, jak i wybór wiodących protokołów są zawarte w portfelu DeFi, co umożliwia dostęp do każdego zakątka DeFi – od Uniswap po Yearn i nie tylko – bez konieczności spędzania godzin na analizowaniu dokumentów. Wykorzystujemy wyjątkową pozycję eToro jako innowatora w dziedzinie krytpoaktywów, aby na bieżąco modyfikować i aktualizować przyjętą metodologię oraz alokację.

Początkowa inwestycja zaczyna się od 1000 dolarów i pozwala inwestorom uzyskać dostęp do narzędzi i wykresów umożliwiających śledzenie wyników portfela, podczas gdy społecznościowy kanał informacyjny eToro będzie na bieżąco informował o zmianach w sektorze DeFi. DeFi jest jednym z ponad sześćdziesięciu portfeli dostępnych na platformie inwestycyjnej eToro.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *