Femion kolejną inwestycją JR HOLDING

Zgodnie z podpisanym w lipcu listem intencyjnym JR HOLDING ASI realizuje inwestycję w prężnie rozwijającą się, notowaną na NewConnect, spółkę z sektora fintech – Femion Technology S.A. W wyniku podpisanych umów inwestor obejmuje łącznie 1,34 mln szt. akcji za kwotę ponad 1,2 mln zł. W wyniku inwestycji JR HOLDING osiągnie 7,76% udziału w kapitale Femion.  

Femion jako pionier w branży fintech, a szczególnie bankowości otwartej wpisuje się w naszą strategię inwestowania w perspektywiczne podmioty z działające w obszarze digital business. Jesteśmy przekonani, że ta spółka, działająca w silnie rosnących segmentach rynku finansowego, będzie mocnym elementem naszego portfela – powiedział Artur Jedynak, Wiceprezes JR HOLDING.

Femion intensywnie rozwija w swoich spółkach zależnych oprogramowanie oraz usługi korzystając z rozwiązań otwartej bankowości, sztucznej inteligencji, przekazów pieniężnych, odroczonych płatności, e-scoringu, czy też windykacji dla B2B w modelu subskrypcyjnym, dysponując również zezwoleniem Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług płatniczych. 

Przede wszystkim serdecznie witamy JR HOLDING w gronie naszych akcjonariuszy i dziękujemy za okazane nam zaufanie. Środki pozyskane z tej emisji pozwolą nam na dalszy dynamiczny rozwój naszych usług cyfrowych, a także przybliżą nas w realizacji naszych celów strategicznych. Liczymy również, że będziemy mogli skorzystać z doświadczenia i wsparcia JR HOLDING w naszych dalszych zamierzeniach. Wierzymy, że inwestycja w naszą spółkę przyniesie JR HOLDING jak i wszystkim pozostałym akcjonariuszom wysokie stopy zwrotu – dodał Jarosław Olejarz, Prezes Femion Technology.

Kilka dni temu Femion poinformował o uruchomieniu platformy Vibil do monitoringu i windykacji faktur dla małych przedsiębiorców, w czym ma duże doświadczenie. Usługa będzie oferowana w innowacyjnym, na rynku finansowym, modelu subskrypcyjnym. 

O spółce JR HOLDING ASI:

JR HOLDING ASI S.A. to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Zgodnie ze strategią, firma zamierza osiągnąć do końca 2022 r. wartość aktywów w portfelu inwestycyjnym na poziomie 3 mld zł, rozpocząć pierwsze inwestycje w spółki zagraniczne i globalne, a także, w latach 2021-2022, zainwestować 200-500 mln zł m.in. w projekty z obszaru Digital Business. Spółka rozpoczęła proces przenoszenia notowań z NewConnect na główny rynek GPW.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *