FERRUM rozszerza linię produktów

Krajowy lider w produkcji rur do przesyłu mediów rozbudowuje swoje portfolio. Dzięki wykorzystaniu potencjału technicznego linii Bender asortyment giełdowej spółki został uzupełniony o rury spiralnie spawane o średnicy 711×17,5 mm. Dzięki temu Grupa Kapitałowa FERRUM będzie mogła jeszcze efektywniej wykorzystywać swój potencjał technologiczny, posiadając w swojej ofercie rury, które mogą być wytworzone wąskie grono producentów na świecie. Tym samym jest to ostatni element zamykający produktowo kompetencje FERRUM wobec Gaz-System S.A.

– Z ogromną satysfakcją oraz odpowiedzialnością mogę poinformować, że po wielogodzinnych próbach na linii Bender wyprodukowaliśmy bardzo trudną i wymagającą średnicę, jaką jest 711×17,5 w gatunku L485. Rury zostały pozytywnie ocenione przez dwie niezależne jednostki inspekcyjne: BV (Bureau Veritas) oraz TÜV. Jednocześnie chciałbym podkreślić, iż niewielu producentów na świecie może się tym pochwalić. Oczywiście grubość materiału jest w tolerancji dodatniej, co stanowi dodatkowe utrudnienie dla producenta. To dla naszej Spółki niewątpliwy krok w przód. Tym samym jesteśmy w stanie sprostać dostawom wszystkich rodzajów rur o tej średnicy zamawianych przez Gaz-System na potrzeby nowych inwestycji, a w planach mamy podobną próbę i pokrycie całości zapotrzebowania dla średnicy DN1000 – zapowiada Krzysztof Kasprzycki, Prezes FERRUM S.A.

Rozbudowa portfolio produktowego wpisuje się w strategię rozwoju Grupy FERRUM, której jednym z filarów jest pełne wykorzystanie potencjału produkcyjnego,. 

– Dzięki rozszerzeniu naszego asortymentu i zdolności produkcyjnych możemy umocnić naszą pozycję na rynku UE i poza jej granicami. Dzięki zbudowaniu referencji możemy sukcesywnie zwiększać swój udział w międzynarodowych przetargach, a także być wiodącym podmiotem w projektach strategicznych dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, czego zresztą w ostatnich miesiącach jesteśmy świadkami – uważa Krzysztof Kasprzycki.

W bieżącym kwartale Spółka poinformowała o podpisaniu dwóch umów z Gaz-System S.A. o równowartości blisko 150 mln zł netto na dostawy izolowanych rur stalowych dla zadań towarzyszących gazociągom Baltic Pipe Lot C oraz Baltic Pipe Lot D. W lipcu br. konsorcjum Grupy FERRUM (lider) oraz Izostal S.A. podpisało natomiast umowę z PERN o wartości ok. 34,3 mln zł netto na budowę gazociągu produktowego Boronów – Trzebinia. 

W I kw. 2020 r. Grupa Kapitałowa FERRUM wypracowała 141,4 mln zł skonsolidowanych przychodów (+32% r/r), skonsolidowana EBITDA zwiększyła się o 37% do kwoty 5,4 mln zł, a skonsolidowany EBIT wzrósł o 340% do kwoty 1,8 mln zł.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *