Ferrum SA (FERRUM) – istotnie zwiększa sprzedaż

Grupa FERRUM wypracowała w 2019 r. 449,4 mln zł przychodów i ok. 5,5 mln zł zysku operacyjnego – wynika ze wstępnych wyników finansowych opublikowanych przez Spółkę. Wdrożone ograniczenia sprzedaży związane ze stanem epidemii nie dotknęły istotnie Grupy, która ma zagwarantowane dostawy zapewniające utrzymanie ciągłości produkcji.

– Zwiększenie sprzedaży Grupy o ponad 20-proc.  względem 2018 roku wynika zarówno ze wzrostu naszych zdolności produkcyjnych, będących efektem uruchomienia w 2018 r. nowej linii do produkcji rur spiralnie spawanych, jak również ze wzrostu sprzedaży rur zgrzewanych. Z kolei konsekwencją zwiększenia wolumenów produkcyjnych było obniżenie jednostkowego kosztu stałego produkcji. Tym samym Spółka zdyskontowała efekty restrukturyzacji i wróciła na ścieżkę wzrostu, co znalazło odzwierciedlenie w poziomie sprzedaży, najwyższej od 2012 rokupowiedział Krzysztof Kasprzycki, prezes FERRUM.

Na poziomie netto Grupa zanotowała ok. 7,4 mln zł straty, co jest konsekwencją wysokich kosztów finansowania zewnętrznego FERRUM S.A., w tym m.in. kosztów związanych z zaciągniętymi w 2018 r. i 2019 r. pożyczkami oraz uzyskanym w banku PKO BP kredytem.  

Prezes Krzysztof Kasprzycki zapewnił, że ciągłość produkcji Grupy FERRUM nie jest zagrożona.

– Chciałbym podkreślić, że wdrożone ograniczenia sprzedaży związane ze stanem epidemii nie dotknęły nas w szczególnym stopniu. Oczywiście odnotowaliśmy w ostatnich tygodniach częściowe i chwilowe obniżenie aktywności wśród klientów oraz zawieszenie prac przez niektórych kontrahentów spółki zależnej, natomiast na razie nie miało to istotnego wpływu na działalność Grupy – zaznaczył prezes Kasprzycki.

Szczegółowe informacje na temat ostatecznych wyników finansowych osiągniętych przez Spółkę i Grupę zostaną przekazane do publicznej wiadomości w dniu 29 kwietnia 2020 r.

Show More

2 komentarzy

 • michal
  michal

  1% zysku z obrotu;) żenada

  Odpowiedz
 • Ackmann
  Ackmann

  obroty dzienne jak w warzywniaku! płynność nie płynie….

  Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *