Fotowoltaika – Polska jest piąta w Europie

Od czasu gdy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, sektor naszego rolnictwa notuje coraz to więcej inwestycji w bardziej profesjonalny sprzęt, jak i także technologie. Napędza to niesamowicie ich rozwój. Dzięki tej właśnie, jak i każe innym branżom, sam rynek fotowoltaiki osiągnąć na koniec maja 2 GW łącznej zainstalowanej mocy w Polsce. Nie da się ukryć, że fotowoltaika rośnie w naszym kraju w siłę.

Raport IEO o fotowoltaice.

Bardzo dobrą kondycję rynku fotowoltaiki w naszym kraju potwierdza ósmy raport IEO. Został on opublikowany 16 czerwca bieżącego roku. Pokazuje on, że Polska zajmuje piąte miejsce pod względem nowych przyrostów mocy fotowoltaicznych.

Jednym z partnerów kluczowych raportu jest grupa Sunrise Energy, jest to właściciel marki Concept Energy, która się specjalizuje w realizacjach fotowoltaicznych instalacji dla małych oraz średnich przedsiębiorstw, przemysłu i gospodarstw rolnych. Prezes Zarządu Concept Energy – Paweł Płecha zauważa, że fotowoltaika wpisuje się doskonale wręcz w strategię obniżenia samych kosztów produkcji.

Co więcej postuluje w imieniu tejże grupy o możliwość stworzenia rozwiązań dla rolnego sektora oraz sektora przedsiębiorstw, takich jak sam sposób rozliczeń energii oraz także zmiana o granicy górnej mocy mikroinstalacji. Tak naprawdę to jest to szczególnie ważne dla podmiotów o bardzo dużym zapotrzebowaniu na energię, jak i także gospodarstwa hodowlane.

Potencjał – Polska fotowoltaika

Potencjał fotowoltaicznego rynku w Polsce, poza sektorem prosumentów indywidualnych, nadal jest niewykorzystany w bardzo dużym stopniu.

Najwięcej trudności wciąż Polacy mają z dosyć niejasnymi przepisami, które są zwiazane z samym bezpieczeństwem przeciwpożarowym oraz brakiem rozwiązań systemowych do rozwoju prosumentów przemysłowych.

Dodatkowo, popularność rosnąca, którą cieszy się fotowoltaika przynosi nam kolejne wyzwanie. W wyniku samego poszukiwania oszczędności właśnie na komponentach, rynek się nasycił tanimi oraz modułami PV niskowydajnymi, jak i także falownikami, dla których poduceNT już nie zapewnia technicznego wsparcia  czy też wsparcia serwisowego na terenie Polski. Może to być przyczyna samej awaryjności fotowoltaicznych instalacji. Właśnie z takich rozwiązań korzysta część monterskich firm, które nie posiadają doświadczenia odpowiedniego. To właśnie grozi powstaniem realizacji, które niestety nie spełniają norm wymaganych.

Przedsiębiorcy, którzy zamierzają uniknąć wyżej wymienionych zagrożeń powinni poszukać wykonawców, którzy posiadają między innym własne hurtownie, które zajmują się dystrybucją paneli fotowoltaicznych wysokiej jakości, systemów montażowych oraz inwerterów.

To pozwala na bardzo sprawną realizację inwestycji. Jest to kluczowy priorytet dla biznesowych prosumentów, przemysłowych oraz rolnych

Naprawdę warto. Systemy fotowoltaiczne pozwolą nam na zaoszczędzie pieniędzy i na dodatek działamy w sposób ekologiczny. Zróbmy w tę stronę krok.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *