Games Operators zdobył się na odwagę?!

Na giełdzie sztorm spowodowany pandemią CORVID-19, a Games Operators czyli producent i wydawca gier chce zdobyć na emisji swoich akcji aż 7 mld. Czy to możliwe?

Ciekawy, a zarazem trudny początek roku na giełdzie

W tym roku jeszcze żadna spółka gamingowa nie zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. W 2019 roku na giełdzie pojawiły się akcje, aż siedmiu nowych spółek. Jednak jednym prawdziwym nowicjuszem na giełdzie była spółka Boombit (producent gier). W branży gamingowej działa także, Games Operators, której kapitał jest znacznie mniejszy, ale oferta może być porównywana do Boombit (kapitał 24,7 mld zł). W marcu tego roku Games Operators wypuściła na giełdę 1,25 mln akcji, z których 1mln akcji oferują dotychczasowi akcjonariusze. Cena akcji na giełdzie wynosiła 28,5 zł. Spółka dzięki sprzedaży swoich akcji chciałaby pozyskać 7 mln zł.

Jeśli nowi inwestorzy wykupią wszystkie dostępne akcje, to będą posiadać 23,36 % w podwyższonym kapitale zakładowym. Pieniądze nowych akcjonariuszy pomogą w szybszym rozwoju spółki oraz wspomogą produkcję gier z większym budżetem. Spółka Games Operators ma zaplanowanych około 10 premier na 2020 roku.

W ciągu najbliższych dwóch lat spółka Games Operators zamierza zrealizować od 7 do 14 nowych projektów gamingowych, których budżet będzie wynosił od 250 tyś zł do 2 mln zł.

Stabilne przychody spółki Games Operators

Spółka Games Operators w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku zanotowała duży wzrost sprzedaży 6,2 mld zł, w analogicznym okresie 2018 roku sprzedaży była na poziomie 5,4 mld zł. Zysk netto w pierwszych trzech kwartałach wynosił 3,7 mln i był wyższy niż zysk zanotowany za cały 2018 rok (3,5 mln zł).

Pierwszym sukcesem spółki Games Operators była gra „911 Operators”, która przyniosła 0,9 mln dochodu w 2017 roku. Gra ta nadal cieszy się bardzo dużą popularnością pośród graczy. Do końca stycznia gracze zakupili 1,3 mln kopi tej gry, a wersję demo pobrano 1,6 mln razy.

Głównymi kanałami sprzedaży gier przez spółkę są zagraniczne serwisy: Steam, Gogle Play i App Store. W przyszłości ma zostać wykorzystany do kampanii sprzedażowych także crowdfunding.

Jakie są plany spółki?

Premiery nowych gier zaplanowane zostały na pierwszą połowę tego roku. Spółka Games Operators w 2019 roku zawarła umowę z Humble Bundle- platformą zajmującą się dystrybucją gier. Do tej pory spółka nie wypłacała żadnych premii z zysków. W przyszłości jednak planuje to zmienić i przeznaczyć do 90% zysku na podział pomiędzy akcjonariuszy.

Spółka Games Operators powstała w 2015 roku. Prezesem, a zarazem największym akcjonariuszem (51%) jest Bartosz Gajewski, a pozostałe akcje są rękach PlayWaya (49%), który jest notowany na giełdzie.

Rosnący Portfel akcji PlayWay

PlayWay jest znaczącym akcjonariuszem kilku spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. W chwili obecnej kapitał PlayWay wynosi 2,2 mld zł. Portfel tego akcjonariusza giełdowego składa się z akcji: CreativeForge Games (47,8%), Ultimate Games (45,9%), Sonki (39,3%), Movie Games (33,3%), ECC Games (25%) oraz Moonlitu (25%).

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *