GameStop spektakularnie spada na swój wcześniejsza pułap

GME (GameStop) akcje pompowane przez Reddit spadły do swojego wcześniejszego poziomu. Na chwilę pisania tekstu cena wynosi 65 USD. Handlowcy znów mogą przeprowadzać transakcje na GME.

Platforma handlowa Robinhood dnia 5 lutego zdecydowała się na zniesienie wszelkich ograniczeń, które zostały nałożone na akcje GME oraz AMC. Powodem, dla którego platforma zdecydowała się zaingerować było sztuczne pompowanie ceny akcji za sprawą Reddita.

Olbrzymi spadek GameStop

Jeszcze kilka dni temu cena GME wynosiła 350 USD. Obecnie cena ta spadła i waha się w okolicach 50 USD. Wykres, jaki możemy zaobserwować, jest w stanie zasmucić wielu inwestorów, którzy zdecydowali się na zakup GameStop w nieodpowiednim momencie.

Przed akcją Reddita kurs oscylował w okolicach 45 USD. Pojawiają się głosy, według których Reddit uratował firmę, która miała znajdować się w ich opinii na skraju bankructwa.

Reddit obrońcą małych firm?

Szaleństwo rozpoczęło się w okolicach styczni, kiedy to firma Melvin Capital zdecydowała się dokonać krótką sprzedaż na GameStop. Działanie to nie umknęło inwestorom z Reddita, którzy zdecydowali się na dokonywanie długich pozycji. Za sprawą tych działań Melvin Capital zanotowało spore straty.

Według niektórych działania Reddita miały stanowić wsparcie dla małej firmy z Wall Street.

Jedna wielka społeczność!

Działania społeczności Reddita zostały wsparte przez znane w świecie kryptowalut osobistości. Do akcji dołączył się m.in. Justin Son, który zadeklarował solidarność z GME poprzez zobowiązanie się do udziału w handlu. Na początku mówił o kwocie wynoszącej 1 mln dolarów, jednak z biegiem czasu zmienił ją na 10 mln.

Zaangażował się również Anthony Pompliano, szerzej znany pod swoim pseudonimem „Pomp”. Za sprawą swojego popularnego podcastu wyraził swoje głębokie rozczarowanie decyzjami, jaki zapadają na Wall Street. Oskarżał on nie tylko fundusze hedgingowe, ale również banki o wykorzystywanie mniejszych inwestorów oraz firm. Pomp głośno stwierdził, że Melvin Capital zasłużył na karę, która go spotkała.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *