Gdzie najtaniej przedłużyć pożyczkę?

Podpisując umowę o pożyczkę gotówkową z firmą pozabankową pożyczkobiorca zobowiązuje się do jej spłaty w terminie wskazanym w umowie.

Niekiedy pożyczkodawca pozwala na uregulowanie płatności w trybie ratalnym, choć najczęściej ustala się jednorazową spłatę zobowiązania wraz z odsetkami i innymi, naliczonymi opłatami zgodnie z tabelą opłat i prowizji. Jeśli pożyczkobiorca z różnych powodów nie jest w stanie spłacić swojej pożyczki w terminie, może dokonać jej przedłużenia, po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Gdzie najtaniej przedłużyć pożyczkę?

Możliwość przedłużenia terminu spłaty

W zasadzie większość firm pożyczkowych, jeśli nie wszystkie, które oferują klientom pożyczki gotówkowe tzw. chwilówki, dopuszcza możliwość wydłużenia okresu zmiany terminu spłaty pożyczki, ale po zapłaceniu odpowiedniej kwoty przez pożyczkobiorcę. W ten sposób firma pożyczkowa zarabia i zmniejsza ryzyko braku spłaty zobowiązania w przyszłości. Ile kosztuje przedłużenie spłaty i gdzie najtaniej przedłużyć pożyczkę? Uzależnione jest to od wewnętrznej polityki prowadzonej przez pożyczkodawcę. 

Koszty przedłużenia

W przypadku Ekspreskasa.pl przedłużenie okresu spłaty pożyczki o kolejne 30 dni pociąga za sobą konieczność uiszczenia opłaty w wysokości odsetek, jakie klient musi spłacić w związku z zaciągniętym zobowiązaniem. Jeśli pożyczył 200 zł na 30 dni i do spłaty miał łącznie 279 zł, to opłata za przedłużenie wyniesie 79 zł. 

W Vivus.pl można wnioskować o przedłużenie okresu spłaty pożyczki, a firma pożyczkowa pobiera prowizję procentową za taką operację. Przy pożyczce na 200 zł przedłużanej na okres 30 dni prowizja wyniesie 23,13%, czyli 46,26 zł. 

W OK Money koszt przedłużenia pożyczki jest taki sam, jak wziętej pożyczki. Czyli w przypadku pożyczki na 200 zł na 30 dni koszt odsetek wyniesie 64 zł i tyle samo klient zapłaci za przedłużenie okresu spłaty.

Gdzie najtaniej przedłużyć pożyczkę? Z przedstawionych przykładów najkorzystniejszą ofertę w tym względzie prezentuje firma pożyczkowa Vivus.pl. 

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *