Gdzie najtańsze złoto inwestycyjne?

Obecnie standardem jest to, że w obligacje, akcje czy też inne finansowe produkty inwestować można za pośrednictwem Internetu. W sieci możemy jednak także nabyć fizycznie istniejące złote monety oraz także złote sztabki. Czy to właśnie tam są dostępne oferty najtańszego inwestycyjnego złota? Gdzie dokonać można bezpiecznego oraz korzystnego cenowo zakupu tego kruszcu?

Uważajcie na oferty taniego inwestycyjnego złota

Złoto, ze względu na swoją wartość wysoką oraz dużą popularność, zawsze było przedmiotem fałszerzy zainteresowania. Ci ostatni stosują przeróżne techniki na podrobienie złotych monet oraz sztabek, na które nabierają niestety kupujących, którzy są mniej czujni. Istnieje na szczęście przynajmniej kilka bardzo sprawdzonych metod, które pozwalają na weryfikację autentyczności wyrobów ze złota. Musimy także wiedzieć, że wśród nich jest taka, która nawet nie wymaga posiadania dostępnego do konkretnego produktu: wystarczy, że porównamy cenę złota u konkretnego sprzedawcy z cenami u licznej konkurencji. Jeśli konkretna moneta złota czy też sztabka o wadze określonej jest o kilkanaście czy też o kilkadziesiąt procent niższa, niż jej średnia rynkowa cena, to kupujący bez wątpienia do czynienia ma z oszustwem.

Dlaczego sprzedawcy wciąż oferują tanie złoto?

Oferta złota taniego wcale nie musi się okazać oszustwem. Jednak może nam zasygnalizować, że sprzedawca:

– prowadzi niewielki biznes i konkuruje ceną,

– ma problemu z finansową płynnością,

– udostępnia produkt mało popularny, który przez inwestorów nie jest ceniony.

W dwóch pierwszych przypadkach kupujący zyskują faktycznie możliwość zakupu złota w naprawdę dobrej cenie. Będzie ona niższa nieznacznie od cen, które są oferowane przez konkurencję, jednak przy transakcji o wartości większej może się przełożyć na znacznie odczuwalna różnicę w kosztach.

Jeśli chodzi o  produkty złota inwestycyjnego mało popularnego, to mogą one wyłącznie zainteresować osoby, które specjalizują się w tym temacie. Inwestor przeciętny raczej skupić się powinien na znanych bulionowych monetach jak i także sztabkach złota, które są produkowane przez polecane mennice, najlepiej takie, które akredytowane są w LBMA lub też współpracują z dostawcą zrzeszonego złota w tejże organizacji.

Najtańsze inwestycje złota – a może zakup w całkiem innym kraju?

Podczas rozważań, gdzie można znaleźć tanie inwestycyjne złoto, przyjść może do głowy pomysł zakupów w innym państwie. W krajach Bliskiego Wschodu, czy to bardziej egzotycznych państwach, takich jak RPA czy też Sierra Leone, ceny kruszcu faktycznie mogą być niższe, niże na innych rynkach. Jednak bardzo ważne jest to, że mowa tutaj przede wszystkim o złocie ze źródeł nieautoryzowanych. W praktyce, na żadnym rynku oficjalnym złoto nie jest na tle tanie, aby właśnie na nim się opłacało dokonać zakupu. W dobie dostępu powszechnego do sieci oraz niegraniczonych możliwości handlu złotem, działający legalnie sprzedawcy nie muszą swoich cen zaniżać. Warto stosować się do tych wytycznych, a nie damy się oszukać.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *