Getin Bank – Konto oszczędnościowe 3,5% do 10 tys. zł

Elastyczny rachunek oszczędnościowy Getin Banku to połączenie bezpłatnego dostępu do funduszy i wysokich stóp procentowych. Do 10 000 PLN promocji może działać przez cały rok w wysokości 3,5%, a nowe fundusze do 100 000. Oprocentowanie złotego wynosi 2,7%. Przyjrzyjmy się bliżej tej ofercie.

OPROCENTOWANIE:
3,5%
OKRES OBOWIĄZYWANIA:
12 miesięcy
ZAKRES KWOT:
do 10 tys. zł
SPRAWDŹ OFERTĘ:
https://polecam.getinbank.pl

Co wyróżnia konto EKO?

Obecne oferty specjalne sprawiają, że elastyczne konto oszczędnościowe (EKO) jest jedną z najciekawszych ofert na rynku. Przede wszystkim mamy do czynienia z wysokimi stopami procentowymi, ale to nie jedyny powód. Równie ważny jest fakt, że konto jest otwierane i zarządzane bezpłatnie oraz że masz bezpłatny dostęp do środków, jak ma to miejsce w przypadku „elastycznego” konta.

Jednak to stopa procentowa sprawia, że EKO jest jedną z wiodących firm w rankingu tego typu produktów. Obecnie możesz otrzymać oprocentowanie w wysokości 3,5% dla funduszy do 10 tys. PLN obowiązuje przez cały rok. W zamian nowe fundusze do 100 000. PLN podlega oprocentowaniu w wysokości 2,7%, które jest obliczane na 3 miesiące.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe – opłaty

Opłaty, które właściciele rachunków muszą wziąć pod uwagę, również nie odbiegają od średniej rynkowej. Ponadto wyglądają nawet lepiej niż ich konkurenci. Jednym z przykładów są nawet bezpłatne przelewy wewnętrzne do końca 2020 r.

Mówiąc prosto, możesz swobodnie wypłacać pieniądze na swoje konto osobiste – pieniądze zostaną na niego natychmiast wpłacone i nie zapłacisz za taki przelew ani centa. A ponieważ nie musisz się martwić o opłaty, możesz skupić się na oszczędzaniu. Sprawdźmy, ile możesz zarobić za pomocą elastycznego konta oszczędnościowego.

Podstawowe opłaty:

Opłata za otwarcie konta
0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku 
0 zł

Przelew internetowy
0 zł za pierwszą operację (przelew lub wypłata) w miesiącu
9 zł za kolejne przelewy/wypłaty w miesiącu

Zlecenie stałe
niedostępne

Kody SMS (autoryzacja operacji)
0 zł

Oprocentowanie promocyjne

Dwa działania równolegle, dwie atrakcyjne stopy procentowe. Taki miks jest gwarancją wysokiego zysku, ale najpierw musisz przeczytać warunki obu ofert specjalnych. „Premia za aktywność”: 3,5% do 10 000 PLN rocznie 3,5% to imponująca stawka.

Zysk na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku: 3,5% przez 12 miesięcy (promocja „Bonus za aktywność”)

Kwota na Koncie OszczędnościowymZysk z odsetek nettoSaldo na Koncie Oszczędnościowym po 12 miesiącach
1000 zł29 zł1 029 zł
2500 zł72 zł2 572 zł
5000 zł144 zł5 144 zł
7500 zł215 zł7 715 zł
10 000 zł287 zł10 287 zł
Wyliczenia dla środków zdeponowanych na Koncie Oszczędnościowym przez pełne 12 miesięcy. Podano wartości po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Kwoty w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych.

Chociaż obejmuje tylko niewielkie kwoty (do 10 000 PLN), jest ważny przez cały rok. Oferta będzie regularnie aktualizowana, ale należy pamiętać, że aktualna edycja będzie ważna do 31 maja 2020 r. Z tej promocji może skorzystać osoba, która nie miała konta osobistego w Getin Banku od 11 maja 2017 r. Do 29 lutego 2020 r. Inne warunki to:

  • Otwarcie konta Simple Rules (ewentualnie konta osobistego Noble lub osobistego konta Noble Banking),
  • Zgoda na otrzymywanie informacji marketingowych z banku,
  • Zapewnienie miesięcznych wpływów na konto osobiste w wysokości min. 1000 złotych

Wpływy mogą pochodzić z konta w innym banku – również od Ciebie – lub z konta firmowego w Getin Banku. Jak widać „wpływ” (choć „regulamin” jest wspomniany w regulaminie) jest bardzo szeroki, więc spełnienie tego warunku nie powinno powodować żadnych problemów.

Odsetki wynikające ze zwiększonej stopy procentowej są dodawane 15 dnia miesiąca następującego po dniu, w którym warunek otrzymania został spełniony. Jest to wyjątkowa sytuacja, ponieważ EKO często aktywuje odsetki pod koniec miesiąca.

„Nowe środki”: 2,7% do 100 000 PLN na 3 miesiące

Jednocześnie trwa kampania „Nowe fundusze na elastycznym koncie oszczędnościowym”, której bieżąca edycja zakończy się 5 kwietnia 2020 r. W ramach tej oferty specjalnej nowe fundusze do 100 000 PLN zarabiają 2,7% rocznie.

Oszczędności od 100 000 do 400 000 PLN są ponownie osiągane w wysokości 1,5% rocznie. Cena promocyjna jest ważna przez trzy miesiące (dokładnie 92 dni). Uczestnik poprzednich edycji, którego okres odroczenia odsetek kończy się między 1 marca 2020 r. A 5 kwietnia 2020 r., Nie może skorzystać z tej promocji. Podobnie jak w przypadku kampanii „Bonus za aktywność”, wymagane jest tutaj także konto osobiste, a ponadto:

  • Wyrażenie zgody na marketing,
  • Brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych do celów marketingu bezpośredniego.

Po spełnieniu powyższych warunków płatność EKO pozostaje nowa. Są to środki, które stanowią nadwyżkę nad saldem na rachunkach oszczędnościowych i depozytach (a także na rachunkach przejściowych do otwierania depozytów i indywidualnych kont emerytalnych w złotych), których uczestnikiem w akcji jest właściciel lub współwłaściciel, który w dniu 25 lutego została ustalona w 2020 r.

Ponieważ formalności zostały już wyjaśnione, nadszedł czas, aby sprawdzić oczekiwane zyski na elastycznym koncie oszczędnościowym w ramach kampanii „Nowe fundusze”.

Depozyt nowych środków w wysokości do 100 000 PLN po 3 miesiącach daje zysk netto w wysokości prawie 550 PLN. Po tym czasie stopa procentowa spada do standardowego poziomu, dlatego przychody odsetkowe nie dają już tak spektakularnych wyników. Zakładając, że bank nadal przedłuża promocję, możesz z niej ponownie skorzystać po pewnym czasie. Zwróć jednak uwagę na okres karencji określony w postanowieniach następnego wydania.

Możliwość łączenia promocji

W miarę możliwości warto maksymalizować zyski. Getin Bank oferuje również tę opcję, która pozwala łączyć obie promocje w jednym elastycznym koncie oszczędnościowym. Jeśli spełnisz warunki obu ofert, możesz zapewnić do 10 tysięcy funduszy. PLN otrzyma 3,5% odsetek przez rok w ramach promocji „Premia za aktywność”, a powyżej tej kwoty zostanie naliczona stopa procentowa w wysokości 2,7% (i 2% powyżej 100 000 PLN) przez 3 miesiące zgodnie z ofertą dla nowego użytkownika. Ile skorzystasz z tej kombinacji? W takim przypadku łączny zysk netto z elastycznego rachunku oszczędnościowego po roku wynosi 1059 PLN.

Nasza rada: jeśli masz stosunkowo niewielką ilość ok. 10 tys. złotych, wybierz akcję „Premia za aktywność”, dzięki której będziesz mieć większe zainteresowanie przez rok. W zamian zalecamy skorzystanie z kampanii „Nowe fundusze” i połączenie promocji dla osób, które chcą płacić wyższe kwoty EKO.

Standardowe oprocentowanie

Po wygaśnięciu kuponu (niezależnie od oferty specjalnej) stajemy w obliczu smutnego „zejścia na ziemię”. Standardowa taryfa jest niestety mało atrakcyjna i wynosi tylko 0,5% rocznie. Pozostawienie funduszy na tak niskim odsetku nie jest najlepszym pomysłem. Dlatego lepiej je wycofać i poszukać innej oferty.

Oprocentowanie standardowe

  • 0,85% dla środków do 50 000 zł
  • 0,95% dla nadwyżki od 50 000 zł do 100 000 zł
  • 1,05% dla nadwyżki od 100 000,01 zł do 500 000 zł
  • 1,25% dla nadwyżki powyżej 500 000 zł

Zakres kwot
bez limitu

Kapitalizacja
miesięczna

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *