Giełda BitBay po około 20 godzinach awarii staje na nogi

Giełda kryptowalut o nazwie BitBay przestała w dniu wczorajszym funkcjonować. Dzisiaj, o godzinie 3.46 na dyskusyjnej grupie pojawiła się informacja, że handel wznowiony zostanie od godziny 9.00.

W porannych godzinach, 26 marca, pojawiać się zaczęły pierwsze skargi od użytkowników giełdy w związku z działaniem strony internetowej, jak i także aplikacji mobilnej.

Pojawił się problem z siecią u zewnętrznego dostawcy usług. Są z nim w stałym kontakcie. Proszą nas także cierpliwość. Pracują nad rozwiązaniem tego problemu. Otrzymaliśmy także przeprosiny za wszelkie utrudnienia.

Podczas pisania tego artykułu (godzina 21.00, 26.03.2020 roku) giełda w dalszym ciągu nie funkcjonuje, pomimo wstępnych założeń, że wróci wszystko do normy w godzinach między 19.00 – 20.00.

Rozwiązanie problemu okazało się nieco bardziej skomplikowane, a niżeli początkowo zakładaliśmy. Co więcej, już po usunięciu awarii niezbędne będzie przeprowadzenie wielu testów, aby się upewnić, że wszystko prawidłowo działa.

Sylwester Suszek powrócił na tron

Sytuację uspokoił znacznie Sylwester Suszek, który jest założycielem oraz prezesem giełdy BitBay. Sylwester Suszek uruchomił na Facebooku transmisję na żywo. Podczas tej transmisji odpowiadał na pytania oraz objaśniał sytuację aktualną.

Na początku potwierdził on, że znów jest na stanowisku prezesa BitBaya. Podkreślił także, że wszystkie środki rozproszone są, przechowywane na cold wallet jak i także bezpieczne. Potwierdził także, że nie mieli żadnego hakerskiego ataku.

Sylwester Suszek wyjaśnił głównie, że zawiodło samo centrum danych, z którym współpracują. Centrum danych, które obsługuje jeden z modułów naszych ma problemy nie tylko z samym Internetem, ale także z zasilaniem. Nie są po prosty w stanie uruchomić całej platformy przy awarii tego rodzaju, chociaż platforma częściowo już działała dla nas.

Kolejne słowa prezesa

Prezes mówił także o tym, że data center nie była na taką awarię przygotowana. Firma swoją pracę znacznie ograniczyła oraz także została ograniczona liczba pracowników z uwagi na epidemię koronawirusa. Pan Suszek powiedział, że nie są jedynym portalem, który w tej chwili leży.

Zapowiedział także, że są na etapie uruchamiania aplikacji BitBaya poszczególnych. Deweloperzy jak i także cały sztab pracował będzie tak długo, aż nie wszystko stanie całkiem na nogi. Ruszą, jak będą pewni, że wszystko w pełni jest gotowe. Również nie chcą doprowadzać do sytuacji, w której znowu platforma się wyłączy.

Poza tym Sylwester Suszek tłumaczył także, że będą wyciągnięte poważne konsekwencje wobec samego dostawcy usług, oraz że użytkownicy dostaną stosowną rekompensatę, chociaż teraz nie jest na to czas. Nikt nie pójdzie spać, dopóki nie uda się uruchomić platformy.

Ponadto także otrzymaliśmy informacje, że wpłaty i wypłaty fiat zaksięgowane zostaną bezpośrednio po uruchomieniu platformy. Trading od razu ostanie uruchomiony dopiero jakiś kilkudziesięciu minutach przy starcie ponownym, a żeby użytkownicy anulować mogli swoje oferty.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *