Giełda Robinhood dostępna w Wielkiej Brytanii

Nazwa firmy Robinhood mówi sama za siebie. Wywodzi się bowiem od legendarnego herosa z wyspowych opowiadań; Robin Hooda. Nie może zatem dziwić, że w wyniku rozwoju i ekspansji firmy, jej władze postanowiły się zdecydować na wkroczenie na rynek Wielkiej Brytanii.

W jednym z ostatnich komunikatów platforma Robinhood poinformowała opinię publiczną, że wraz z początkiem roku 2020 planuje zaoferować swoje usługi, już nie tylko rodzimemu społeczeństwu USA, ale również potencjalnym klientom z Wielkiej Brytanii. Oświadczenie władz Robinhood potwierdziło kilkumiesięczne dywagacje oraz plotki na temat rozpoczęcia działalności przez firmę poza graniami USA.

Robin Hood znów w lesie Sherwood

Firma Robinhood aktualnie uchodzi w oczach ekspertów i analityków, jako jeden z najlepszych i najszybciej rozwijających się amerykańskich start-upów, który oferuje swoim użytkownikom dostęp do platformy, której główną zaletą jest bezprowizyjny handel opcjami, akcjami, wirtualnymi walutami oraz EFT-ami.

Firma posiada ważną licencję FINRA, która zezwala na umożliwianie usług brokerskich. Co więcej, Robinhood został także zarejestrowany w systemie amerykańskiej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełd, w skrócie SEC. Firma jest także częścią Securities Investor Protection Corporation; SIPC. Jest to amerykańska jednostka, która zrzesza wokół siebie brokerów. Dzięki tej wspólnocie środki przedsiębiorców posiadają ubezpieczenie do kwoty o wysokości 0.5 miliona dolarów.

Żyła złota

Amerykański start-up wycenia się obecnie na ponad 7.7 mld dolarów. W ostatnim czasie uzyskał on od instytucji Financial Conduct Authority; FCA; zezwolenie na rozpoczęcie funkcjonowania w Wielkiej Brytanii. Tego rodzaju ekspansywny rozwój firmy przyczyni się zwiększenia rozpoznawalności marki Robinhood oraz budowy dobrego wizerunku poza granicami USA.

Co więcej, otworzenie się na rynek na wyspach brytyjskich pozwoli użytkownikom firmy na handel, zarówno amerykańskimi, jak i każdymi innymi akcjami bez prowizji. W ostatnim komunikacie firmy, który można uznać za przełomowy, przedstawiciele Robinhood ogłosili, że firma nie w planach pobierać żadnych innych opłat, określanych jako dewizowe, ani również wymaganych w wielu miejscach minimalnych sald na rachunkach.

„Dzięki Robinhood możesz inwestować w tysiące amerykańskich i globalnych akcji bez prowizji. Nie ma opłat za wymianę walut ani minimalnych depozytów, więc możesz zacząć już od 1 GBP.” – fragment oświadczenia firmy Robinhood

Historia start-upu Robinhood

Firma powstała w 2013 roku. Jej pomysłodawcami i założycielami byli Baiju Bhatta oraz Vlad Tenev. Firma sądzi, że większość swoich zarobków zyskuje w wyniku subskrybowania ich usługi, Robinhood Gold. Te narzędzie daje użytkownikom dostęp do dźwigni finansowej, w ramach comiesięcznego abonamentu. Usługę można też uzyskać z rabatów od animatorów rynkowych oraz z dochodów z pożyczek giełdowych.

„Początkowo zajmowaliśmy się handlem bez prowizji na iPhone’a, a teraz zastanawiamy się, w jaki sposób możemy zaspokoić wszystkie potrzeby finansowe ludzi po najniższych kosztach.” – założyciel Robinhood; Vlad Tenev 

Przyszłość firmy mieni się w jasnych barwach

Władze Robinhood planują, aby ich firma notowała systematyczne postępy, zarówno na rodzimym podwórku, jak i poza granicami kraju. Chcą stopniowo powiększać zakres oferowanych przez siebie usług, m.in. dostęp do różnych wirtualnych walut oraz wyjście poza sztywne ramy firm brokerskich. Wszystko po to, aby finalnie zagwarantować swoim użytkownikom „wszystko, co można uzyskać będąc klientem Bank of America, a może nawet więcej.”

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *