Grupa CI Games zanotowała 47,5 mln złotych przychodu

Bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem zeszłego roku dla Grupy CI Games była premiera długo oczekiwanej nowej części gry snajperskiej Sniper Ghost Warrior Contracts. To właśnie na tę grę przeznaczono znaczną część środków z ubiegłorocznego budżetu.

W 2019 roku Grupa CI Games zanotowała 47,5 mln złotych przychodu, sprzedając ponad półtora miliona gier na PC i konsole

Zyski z niej stanowią natomiast większą część przychodów firmy. Specjaliści ze Spółki prowadzili także prace nad Lords of the Fallen 2. Warto wspomnieć także, że młośnicy bardziej niszowych i niezależnych gier z pewnością ucieszą się, że spółka zależna Grupy, United Label prowadzi prace nad grami indie od niezależnych producentów.

Rok 2019 był dla CI Games zdecydowanie dobry. Spółka uzyskała 47,5 mln zł przychodów ze sprzedaży ponad 1,7 miliona gier – zarówno komputerowych, jak i tych na konsole. Umożliwiło to rozpoczęcie prac nad kolejnymi tytułami, z których część ukaże się już w bieżącym roku. A jak zapowiadają się dla CI Games kolejne miesiące?

Jakie są plany CI Games na najbliższe miesiące?

Obecnie trwają prace nad pierwszym tytułem marki United Label, czyli grą pod tytułem Röki. Przedstawiciele Spółki zapewniają, że ukaże się ona nie później niż w trzecim kwartale bieżącego roku – równocześnie na platformę PC oraz Nintendo Switch.

Jak zapewnia Marek Tymiński, prezes CI Game, potencjalny sukces Röki będzie miał znaczący wpływ na to czy w przyszłości ukażą się kolejne gry pod tym brandem. Równolegle trwają także prace nad inną niezależną grą: Eldest Souls. Te dwie pozycje wymieniane są przez platformę Nintendo jako jedne z najbardziej oczekiwanych i najważniejszych gier indie. Nakłady firmy na sam tytuł Röki wynoszą między 1,3, a 1,5 milionów złotych. Zawarte są w nim także koszta promocji i marketingu.

Firma zdecydowała się także na dalszą produkcję Lords of the Fallen 2. Gra realizowana jest poprzez model współpracy wewnętrznego zespołu z zewnętrznymi podwykonawcami. Jak przewidują szefowie grupy wpłynie to na wzrost zatrudnienia w studiach produkcyjnych firmy, znajdujących się w trzech różnych lokalizacjach.

Produkcja gier realizowanych przez CI Game cechuje się bardzo wysokim poziomem, ponadto jest doskonale zoptymalizowana na poziomie kosztów, terminów i jakości.

O Grupie CI Games

CI Games jest spółką, która powstała w 2002 roku, a której akcje notowane są na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa zajmuje się dystrybucją i wydawaniem produktów z zakresu dostarczania rozrywki internetowej.

Dotychczas nakładem firmy ukazały się takie tytuły jak: Sniper Ghost Warrior czy  Lords of the Fallen, które zostały dobrze przyjęte na całym świecie a ich globalna sprzedaż przekroczyła siedem milionów egzemplarzy. Obecnie związane ze Spółką studia pracują nad takimi grami jak kolejną edycją gry akcji RPG Lords of the Fallen, a także kilkoma innymi tytułami, które nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *