Hemp & Wood SA – dystrybucji testów – podpisanie umowy na wyłączność

Zarząd Emitenta poinformował opinię publiczną w specjalnym komunikacie, że w dniu 20 kwietnia bieżącego roku zawarł umowę z firmą o nazwie Pishtaz Teb Zaman Diagnostics.

HMP – podpisanie umowy na wyłączność, która dotyczy w Polsce dystrybucji testów RT-PCR oraz ELISA do wykrywania koronawirusa COVID-19

Na podstawie podpisanej umowy Emitent został dystrybutorem wyłącznym na terenie naszego kraju oraz także dystrybutorem na terytorium całej Unii Europejskiej produktów Pishtaz. Przez produkty Pishtaz rozumiemy testy na koronawirusa COVID-19. Mowa dokładnie o trzech odmianach. Są to:

  1. COVID-19 One-Step – RT-PCR Kit,
  2. SARS-COV-2 IgM – Elisa Kit
  3. SARS-COV-2-IgG- Elisa Kit

Należy zauważyć, że testy Elisa skutecznie wykrywają przeciwciała specyficzne SARS-CoV-2 przy pomocy fluorescencji. Co ciekawe zapewniają jednocześnie przeprowadzenie diagnostyki wiarygodnej. Metodologią samej ELISY jets stosowanie na świecie już od kilkudziesięciu lat. Dzięki temu właśnie większość przychodni oraz ambulatoriów jest przygotowana potencjalnie do jej stosowania. Dobrą wiadomością jest to, że testy ELISA są o wiele tańsze. W związku z tym mają ogromną szansę na to, że staną się z uwagi na swoją cenę powszechniejsze.

Test RT-PCR pozwalają na wykrywanie infekcji SARS-CoV-2 jeszcze w jej fazie początkowej. Jest to dla wszystkich bardzo dobra wiadomość oraz także jednocześnie spora nadzieja. Dla wszystkich z nas obecny czas pandemii koronawirusa jest naprawdę czasem bardzo trudnym. W przypadku testów RT-PCR wykorzystywane są metody molekularnej diagnostyki.

Co wiemy o firmie Pishtaz?

Co wiemy o firmie o nazwie Pishtaz? Firma ta założona została w roku 1998. Powstała po to, aby móc prowadzić badania, rozwój, produkcję, jak i także dystrybucję medycznych urządzeń, które służą bezpośrednio do diagnostyki in vitro. Pishtaz się specjalizuje w produkcji diagnostycznych zestawów do wykrywania naprawdę wielu chorób, ale także zaburzeń medycznych. Firma może się pochwalić naprawdę szeroką gamą produktów. Produktów jest naprawdę wiele. Co ciekawe firma ta dostarcza produkty do swoich klientów na chwilę obecną już w ponad dwudziestu pięciu państwach na całym świecie.

Umowa zawarta została na okres dokładnie jednego roku. Oczywiście mamy tutaj do czynienia z możliwością przedłużenia. Jeśli umowa zostanie przedłużona, to na kolejny rok. Emitent również posiada w swojej ofercie przesiewowe testy. Są to testy od firmy Innovita. Testy te są całkiem innymi testami, jak te opisane powyżej. Mają zupełnie inną specyfikację.

Bowiem są to testy, które w rzeczywistości umożliwiają typowanie osób, które mogły się już wcześniej zarazić koronawirusem oraz posiadają przeciwciała COVID-19. W gruncie rzeczy są to osoby przeszły zarażenie się koronawirusem bezobjawowo. Takich osób wbrew pozorom może być naprawdę dużo.

Mamy nadzieję, że epidemia w miarę szybko się skończy. Testy i inne możliwości medyczne dają nam spore powody do nadziei. Nie możemy pozwolić, aby epidemia jeszcze bardziej się rozpowszechniała. Należy działać i powyższe testy dają nam takie możliwości.

 

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *