House flipping – czym jest i jak się to robi?

Inwestujesz w nieruchomości i nie masz satysfakcjonujących zysków z najmu? Z kredytem flipa możesz zarobić więcej.

Często wybierana opcją, jeśli chodzi o inwestycje na rynku nieruchomości jest ich wykup po zaniżonej cenie od osoby borykającej się z kłopotami finansowymi czy pozbywającej się nieruchomości w związku z pilną przeprowadzką, aby później odsprzedać ją z zyskiem. Taka metoda wymaga niejednokrotnie przeprowadzenia czasem kosztownego remontu. Nie wymaga to wbrew pozorom konieczności posiadania wkładu własnego w dużej wysokości, wystarczy kredyt hipoteczny.

Kredyt hipoteczny na flipa

Flip to nic innego jak spekulacja. Opłaca się wtedy, gdy zysk ze sprzedaży nieruchomości będzie wyższy od ceny kupna o około 30%. należy również pamiętać, by zaproponować cenę nieco niższą od cen obowiązujących na rynku. Wzięcie pożyczki rozważamy zazwyczaj wtedy, gdy pojawi się już obiecująca okazja. Aby nikt nie sprzątnął nam jej sprzed nosa, należy działać szybko i zdecydowanie.

Na wstępie warto zasięgnąć porady specjalisty w temacie, czy w ogóle istnieje szansa na udzielenie nam pożyczki. Następnie należy wybrać interesującą nas nieruchomość oraz zweryfikować jej stan faktyczny oraz prawny. Jeśli chodzi o sam kredyt, warto porównać kilka ofert, aby móc wybrać te najbardziej odpowiednią. Po skompletowaniu dokumentów, spisuje się umowę przedwstępną i składa wniosek o kredyt. Tutaj należy bardzo dokładnie zapoznać się z jego warunkami. w tym miejscu szczególną uwagę powinno zwracać się na wysokość prowizji, oprocentowania, kosztów ewentualnej wcześniejszej spłaty pożyczki czy wysokość wkładu własnego. Cały proces kończy się podpisaniem stosownej umowy kredytu, umowy notarialnej i odebraniem dofinansowania.

Idealny kredyt – czy to możliwe?

Pamiętajmy, że chociaż ustawa o kredycie hipotecznym nakłada na banki obowiązek podjęcia decyzji o udzieleniu pożyczki w ciągu 21 dni od dnia złożenia przez nas wniosku, instytucje te z powodzeniem omijają wskazane regulacje, co w konsekwencji może znacząco przedłużyć całą procedurę. Idealny kredyt to taki, który nie tylko nie wymaga zbyt wysokiego wkładu własnego, wiąże się z zerowymi kosztami prowizji czy ubezpieczenia, ale również taki, który zakłada sprawną decyzję o jego udzieleniu.

Dla kogo?

Dla każdego. Niezależnie od posiadanych środków. Wystarczy chęć inwestowania w nieruchomości. Początki zawsze mogą okazać się trudniejsze, dlatego początkujący inwestor powinien rozważyć kredyt z niewielkim wkładem własnym. Później będzie już tylko lepiej.

Wystrzegaj się błędów

Błędy mogą przydarzyć się każdemu. Najważniejsze, aby minimalizować ich ewentualne konsekwencje. Chociaż mogą nas słono kosztować, na pewno będą stanowić lekcję. Wśród najczęściej popełnianych potknięć można wymienić przede wszystkich nieracjonalny dobór wariantu kredytowego, niedokładną kalkulację wartości nieruchomości, niekorzystanie z pomocy specjalisty przed zawarciem umowy kredytu, brak dostatecznej wiedzy i doświadczenia na rynku czy nieumiejętne przedstawienie zalet sprzedawanego lokalu, co może zaniżyć jego wartość. dobrym pomysłem jest śledzenie poczynań innych inwestujących, aby uczyć się z ich błędów.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *