Ile można było zarobić inwestując w złoto i bitcoin od początku roku?

Wartości Bitcoina oraz najpopularniejszego wśród inwestorów złota podniosły się znacząco w ostatnim okresie. Doświadczony amerykański analityk banku inwestycyjnego w USA działającego na całym świecie stwierdził, że oprócz złotego kruszcu, warto zainteresować się także wspomnianą kryptowalutą.

Wzrost ceny Bitcoina oraz złota

Oficjalnie podawane dane nie mogą mylić. Najstarsza cyfrowa waluta oraz najpowszechniejszy kruszec zwiększyły swoją wartość w ostatnim czasie. Bitcoin odhacza najwyższą wartość w trwającym obecnie roku, a złoto zyskało najwyższą wartość na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Procentowo Bitcoin również prezentuje się najlepiej. Jest on na prowadzeniu, a szacuje się, że wpłynął on na zarobki inwestorów nawet w 52 procentach. Obecny kurs tej kryptowaluty wynosi 11 000 USD.

Złoto obecnie kosztuje 1 955 USD za jedną uncję. Dzięki temu inwestorzy zyskują 27 procent zarobku. Mowa oczywiście cały czas o obecnym roku kalendarzowym, czyli okresie od stycznia do dzisiaj.

Doświadczony amerykański analityk jest za Bitcoinem

Starszy amerykański analityk, który pracuje dla banku inwestycyjnego Oppenheimer, powiedział, że najpopularniejszy kruszec wciąż prezentuje się bardzo dobrze. Ari Wald stwierdził, że tak naprawdę złoto jest dynamiczne i plasuje się na pierwszym miejscu. Napomknął również, że żółty kruszec były rekomendowany przez amerykański bank inwestycyjny, w którym pracuje.

Ari Wald prognozuje również przyszłość cyfrowej waluty. Twierdzi on, że może ona zyskać jeszcze więcej w najbliższym czasie. Świadczy o tym niedawne uzyskanie przez nią rekordowej wartości w trwającym obecnie roku kalendarzowym.

Wpływ inflacji na Bitcoina oraz złoto

Pakiety stymulacyjne, których zakres jest długoterminowy, będą wiązały się z niekorzystnymi efektami. Prognozowane negatywne konsekwencje wpływają na zachowanie inwestorów, którzy odpowiednio się zabezpieczają. Używając aktywów, chronią oni swoje oszczędności. Tworzą oni dzięki nim tzw. magazyny wartości. Najczęstszym wyborem inwestorów są kryptowaluty (Bitcoiny) oraz złoto. Dzieje się tak, ponieważ wzoruje je ograniczona podaż, inaczej niż w przypadku walut fiducjarnych. Zasoby te (Bitcoin oraz złoto) stają się zatem deflacyjne.

Opisywana powyżej cyfrowa waluta jest oczywiście na najwyższym szczeblu drabiny wartości, lecz mimo odnotowanej rekordowej cenie w bieżącym roku, nie jest to jednak najwyższa wartość w historii tej kryptowaluty. Mimo wszystko wielu inwestorów oraz analityków prognozuje, że Bitcoin może przebić rekordową wartość ATH, która była odnotowana pod koniec 2017 roku. Za dowód tych przypuszczeń mogą posłużyć podwaliny tej kryptowaluty. Jak pokazują minione lata, wartość Bitcoina może stopniowo wzrastać, jeśli proporcjonalnie będzie rosło zainteresowanie wśród kolejnych inwestorów decydujących się na tę cyfrową walutę. Wartość Bitcoina może także wzrastać, kiedy znacząco zmniejszy się wydobywanie monet BTC.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *