Image Power planuje debiut na NewConnect w I kwartale 2021

Image Power S.A., producent gier wideo z grupy PlayWay, złożył dokument informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jeszcze w pierwszym kwartale spółka zamierza zadebiutować na NewConnect. Z przeprowadzonej w listopadzie emisji akcji firma pozyskała 1,6 mln zł. W najbardziej zaawansowanej produkcji znajduje się obecnie Yacht Mechanic Simulator, którego powstanie przyspieszył hitowy Car Mechanic Simulator z portfolio PlayWay. 

Z satysfakcją informujemy o wykonaniu następnego kroku, który zbliża nas do debiutu na NewConnect. Złożyliśmy Dokument Informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i aktualnie czekamy na decyzję w sprawie dopuszczenia do obrotu akcji spółki. Liczę na to, że wszystkie czynności odbędą się zgodnie z ustalonym harmonogramem i jeszcze w pierwszym kwartale zadebiutujemy na „małym parkiecie”mówi Marcin Zaleński, przewodniczący rady nadzorczej Image Power S.A.

Image Power koncentruje się na budowaniu silnej pozycji producenta symulatorów oraz niskobudżetowych produkcji autorskich. Studio wyróżnia podejście do wyboru tematyki nowych tytułów: często oparta jest ona o pasje i hobby poszczególnych członków zespołu, które następnie bardzo pieczołowicie przenoszone są na grunt gier video, po uprzednim sprawdzeniu ich potencjału na rynku. Największym zapowiedzianym tytułem studia jest Offroad Mechanic Simulator. Obecnie prowadzone są rozmowy ze spółką z grupy PlayWay na temat współpracy przy tym tytule. W bieżącym developingu jest jeszcze Archer, z kolei Yacht Mechanic Simulator znajduje się w najbardziej zaawansowanej fazie produkcji. Pod koniec stycznia wystartuje kampania na Kickstarterze, która ma pomóc udoskonalić projekt. Premiera gry planowana jest na połowę 2021 roku. 

W przygotowaniu do debiutu nie zwalniamy tempa i aktualnie pracujemy nad kilkoma dużymi projektami. Dobrze wygląda budowa wishlisty dla Ambulance Simulator, w której gracz będzie jeździł karetką po mieście, udzielając natychmiastowej pomocy medycznej chorym i rannym. Tytuł jest w zaawansowanej fazie produkcji, a w ciągu dwóch miesięcy pojawi się kolejny gameplay z nowymi fragmentami rozgrywki. Jesteśmy też mile zaskoczeni sporym zainteresowaniem nową preprodukcją Creature Lab, w której wcielamy się w genialnego, ale szalonego i zdolnego do wszystkiego naukowca – ocenia Marcin Zaleński.

Jesień ubiegłego roku obfitowała dla Image Power w wiele kluczowych wydarzeń. W listopadzie Spółka pozyskała z emisji akcji 1,6 mln zł. Cena emisyjna wyniosła 30 zł za sztukę i była o 50 proc. wyższa niż przy poprzedniej ofercie. Przy tym kursie wycena Spółki przekroczyła 46 mln zł. W tym samym miesiącu odbyła się premiera pierwszej autorskiej produkcji – gry Dieselpunk Wars. Tytuł zadebiutował 19 listopada na platformie Steam, zbierając w większości pozytywne oceny. Po podpisaniu umowy z firmą HeartBeat Interactive Entertainment Ltd. – Dieselpunk Wars trafił też do sprzedaży w Chinach. W planach jest także przygotowanie do tego tytułu trybu multiplayer.

***

Początek Image Power S.A. sięga 2012 roku, kiedy Paweł Graniak, aktualnie Prezes Zarządu Spółki, założył pierwszą w Polsce szkołę Concept Artu i Digital Paintingu (http://www.potegaobrazu.pl). Jej działalność została zwieńczona stworzeniem pierwszego polskiego podręcznika Concept Artu. Publikacja ujrzała światło dzienne w 2018 roku i obecnie jest dostępna w salonach Empiku w całej Polsce. Dziś Potęga Obrazu współpracuje z najlepszymi artystami tworzącymi gry video.

Produkcją gier video Image Power S.A. zajął się w 2019 r. Wówczas wspólnie z Marcinem Zaleńskim,  obecnie Przewodniczącym Rady Nadzorczej, rozpoczęto współpracę ze spółką  PlayWay S.A., w ramach której Image Power pracuje z najbardziej doświadczonymi przedstawicielami branży gamingowej. Spółka skupia się głównie na produkcji  symulatorów oraz niskobudżetowych produkcjach autorskich. Wyróżnia ją podejście do wyboru tematyki nowych tytułów: często oparta jest ona o pasje i hobby poszczególnych członków zespołu, które następnie bardzo pieczołowicie przenoszone są na grunt gier video, po uprzednim sprawdzeniu ich potencjału na rynku.

Image Power | Facebook

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *