Indonezja idzie z krypto-hakerami na wojnę

Indonezja jest jednym z niewielu krajów na całym świecie, który zakazał całkowicie kryptowalut jak i także bitcoina. Obecnie jego władze przeprowadziły szkolenia międzynarodowe z zakresu zapobiegania kryptograficznej przestępczości.

Według mediów lokalnych, generalny prokuratur Indonezji zebrał prawników z dokładnie ośmiu krajów na kurs im dedykowany czterodniowy, który dotyczył właśnie kryptowalut.

Tenże ruch był w zasadzie odpowiedzią na wzrost rzekomy działalności nielegalnej na całym świecie przy użyciu w zasadzie bicoinów oraz także innych tokenów.

Indonezja nie patyczkuje się

Jak dokładnie poinformował Bitcoinist, Indonezja wcześniej już podjęła jakże niezwykle kroku. Zakazał wszelakich firm używania kryptowalut. Miało to miejsce dokładnie na początku roku 2018. Dokładnie rok później uznała za towar bitcoina, ale w dalszym ciągu zabroniła używania jego.

Dr Arminsyah – zastępca generalnego prokuratora skomentował, że rozwój przestępczości oraz rozwój technologii związanej z kryptowalutami, która po nim nastąpiła, zawsze będzie wzrastał bez żadnego spowolnienia. Już nie mówiąc o czekaniu, aby pozwolić na nadrobienie wszelakich zaległości. Zamiast tego postępował będzie tak szybko i tym samym pozostawiając każdego za sobą, kto tylko jest spóźniony, aby to przyjąć oraz także przewidzieć.

Następnie kontynuował, że przestępczość dotycząca kryptowalut postrzegana musi być jako wróg wspólny, dlatego właśnie nie można się zająć nim, ani też stawić czoła w zasadzie w pojedynkę, ale jej zależy zapobiegać, zwalczać ją jak i także eliminować w całościowy sposób.

W wydarzeniu tak naprawdę wzięli udział prawnicy z takich państw jak: Malezja, Singapur, Tajlandia, Turcja, Hongkong, Rosja czy też Australia. Wśród nich to właśnie Singapur się wyróżnia przyjęciem podejścia przeciwnego do kryptowalut jeśli chodzi o stosunek do Indonezji. Przez lata jego rząd zachęcał aktywnie do opracowania prawnych ram dla tego właśnie zjawiska.

Czy w ogóle musimy się bać BTC?

Indonezja jednak nadal się obawia BTC. Arminsyah powiedział, że jak najbardziej ma nadzieję, że wszelkie prawne szkolenia doprowadzają do skoordynowanych bardziej wysiłków w walce z samą przestępczością, która jest oparta na kryptografii.

A jak to podsumował?

Powiedział, że ma tak naprawdę nadzieję, że koordynacja oczywiście ich działań nie tylko jest formalna, ale także będzie ona oznaczała współpracę nieformalną prokuratorów, celników z prokuratorami oraz także policji z prokuratorami.

Na sam koniec dodał także uważa, iż pomagając nawzajem sobie w formie dostarczania wszelakich informacji, porad oraz danych kraje zwalczą wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa, które są związane właśnie z kryptowalutami.

Jak widać różne kraje mają także różne podejścia do tego wszystkiego. Oczywiście należy uznać zdanie każdego kraju. Swoje zdanie może przecież każdy zaprezentować. Każdy ma przecież jakiegoś rodzaju obawy, które albo pokona, albo też będzie się ich trzymał na zawsze.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *