Inwestycja w biznesowe apartamenty – model condo nie tylko dla turystów

Wciąż utrzymujący się niski poziom stóp procentowych oddziałuje bardzo silnie na decyzję Polaków, które są związane z lokowaniem kapitału. Znacznie mniej osób decyduje się na umieszczanie pieniędzy na lokatach bankowych, które  są mało opłacalne. Obecnie rośnie popularność inwestycji w apartamenty na wynajem. Jest to skuteczny sposób na zabezpieczenie oraz także zainwestowanie kapitału.

Inwestorzy, którzy poszukują alternatywy dla wynajmu długoterminowego mieszkań coraz chętniej się decydują na inwestycję w apartamenty, który już przestają być domeną tylko kurortów nadmorskich oraz górskich. Zyski przynoszą również apartamenty w miastach największych Polski, których oferta jest skierowana do klienta, który korzysta z hotelu przy okazji biznesowych wizyt.

Wynajem długoterminowy mieszkania – wady

Inwestor, który decyduje się na wynajem mieszkania, poza bezpiecznym stosunkowo ulokowaniem kapitału w nieruchomości, liczyć się musi z pewnego rodzaju niedogodnościami. Lwią część z nich stanowią na pewno nieterminowi oraz także nieuczciwi lokatorzy. Do problemów najpowszechniejszych związanych z wynajmem mieszkania zaliczyć należy:

  • problem ze znalezieniem lokatorów,
  • nieterminowe opłacanie czynszu czy też brak opłat,
  • trudności z usunięciem najemców problemowych,
  • niszczenie mienia,
  • konieczność przeprowadzania remontów okresowych w lokalu.

Zrzucenie problemów na barki innej osoby

Alternatywą, która eliminuje wady powyżej wymienione, jest inwestycja w hotelowe apartamenty. Gdy decydujemy się na inwestycję w tak zwany model condo, to możliwe jest otrzymanie czynszu comiesięcznego przy pozostawieniu wszelkich zmartwień jego operatorowi. W ten sposób inwestycja w hotele condo całkowicie pozostaje bezobsługowa. Oferuje jednocześnie inwestorom wszelkie korzyści, które wynikają z posiadania apartamentu.

Udział w condo hotelach a inwestycja w apartamenty na wynajem

Condo hotele są kompleksami nieruchomości z jednostkami wydzielonymi, które są wykupowane na własność przez inwestorów prywatnych. Model condo to nic innego, jak inwestowanie w apartamenty na wynajem, które są przekazywane firmie w zarządzanie. Firma dba o reklamę apartamentu, ale nie tylko. Zarządza także obłożeniem, a do tego nadzoruje pobyt najemców oraz przeprowadza liczne prace remontowe. W zamian za inwestycję w lokal, operator condo hotelu właścicielowi nieruchomości płaci comiesięczny czynsz.

Właściciel jednostki wydzielonej condo hotelu wpisany zostaje do księgi wieczystej, uzyskuje udział we wspólnych częściach kompleksu, a także w gruncie. Może bez problemu także sprzedać condo, a nawet w nim zamieszkać. Z punktu widzenia prawnego condo jest identyczną nieruchomością jak lokal, którzy przeznaczamy na wynajem.

Umowa najmu jest podpisywana z operatorem oraz zapewnia inwestora, że będzie on otrzymywać czynsz o wysokości określonej i to niezależnie od obłożenia lokalu najemcami. Umowa dobrze skonstruowana zawiera wpisy, które gwarantują co rok waloryzację czynszu, dzięki czemu inwestycja elastycznie oraz automatycznie dostosowuje się do realiów rynkowych.

Inwestorzy, którzy liczą na zysk gwarantowany z inwestycji oraz nie chcą jej poświęcać sporo czasu, to powinni właśnie skierować swoją uwagę w stronę ofert od globalnych hotelowych sieci. To one właśnie dysponują szeroką bazą klientów, obecnością doświadczonych operatorów oraz wysokimi standardami. Marka rozpoznawalna gwarantuje zaufanie klienta potencjalnego oraz brak przestojów w obłożeniu. Oferty takich sieci pokazują, że jest możliwy do wypracowania pewny oraz co najważniejsze powtarzalny zysk.

Bezobsługowe hotele zapewniające inwestorom realne korzyści

Gdy decydujemy się na inwestycję w apartamenty w modelu condo, to w zupełności wystarczy w zasadzie się stać właścicielem lokalu, aby móc się liczyć na generowanie przez nieruchomość zysków comiesięcznych.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *