iPhone 12 Premiera Październik – Jakie nowości w telefonie?

Już prawdopodobnie w październiku nadejdzie moment na który czekają wszyscy miłośnicy iPhone. Planowana jest wtedy premiera sklepowa iPhone 12, który będzie całkowicie oderwany od wcześniejszych modeli, a co za tym idzie także oryginalniejszy. Producent deklaruje 5 najważniejszych różnic.

iPhone 12 – innowacyjny design

W iPhone 12 będzie można spotkać się z zupełnie innym wyglądem, który będzie zbliżony do iPhone 4. Zatem będzie posiadał dwie tafle szkła na przedniej i tylnej części obudowy, które będą scalone przy pomocy metalowej ramy. Będzie ona wykonana ze stali nierdzewnej, a dodatkowo krawędzie będą ostre.

Ten design będzie zastosowany w każdej z 4 wersji iPhone 12, w tańszych z ekranami 5,4″ i 6,1″ i w droższych 6,1″ i 6,7″.

iPhone 12 – 5G

Smartfon iPhone 12 będzie rewolucyjny także z uwagi na posiadanie Cupertino, umożliwiającego superszybką łączność 5G. 5G pozwala na korzystanie z prędkości transferu podczas pobierania od 20 Gb/s i do 10 Gb/s podczas wysyłania

5G będą posiadały wszystkie 4 wersje nowego iPhona, a ponadto będzie on najnowszy spośród wszystkich stworzonych przez firmę Qualcomm – X55. iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max będą wyposażone w wsparcie dla technologii mmWave, która pozwala na wykorzystywanie fali milimetrowych. W rezultacie transmisja danych posiada jeszcze większą wartość.

W Polsce pierwszą siecią, która uruchomiła sieć 5G jest Plus. Miało to miejsce w maju bieżącego roku. Z pewnością w najbliższym czasie będzie to miało miejsce także u innych operatorów.

iPhone 12 – ekrany OLED

Nowe iPhone’y nie będą już posiadały wyświetlaczy z technologią LCD. Z wysokim prawdopodobieństwem, także tańsze modele będą posiadały ekrany OLED.

W przypadku tańszych wersji do niedawna producent decydował się na tańsze ekrany, teraz jest to ogromny ukłon w kierunku osób, które nie mogą sobie pozwolić na droższe modele. Spekuluje się, że cena tańszego iPhona 12 będzie oscylowała około 3400 zł. Dla porównania, do niedawna cena nowych modeli w dniu premiery wynosiła około 5000 zł.

iPhone 12 – skaner LiDAR

Marka Apple w nowych iPadach Pro zastosowała skaner LiDAR. Pojawiają się informacje, że ten skaner będzie także w iPhone 12 z linii Pro.

Skaner LiDAR charakteryzuje się możliwością wykorzystania światła lasera, odchodząc od bazowania na mikrofalach. W rezultacie można bardzo dokładnie zmierzyć odstęp pomiędzy urządzeniem a obiektami, ponieważ mierzony jest czas dotarcia lasera do konkretnego obiektu. Dodatkowo można tworzyć bardzo dokładne modele 3D obiektów, które są do 5 metrów od kamery.

Zdjęcia będą o wiele lepszej jakości, wzbogacone o rewelacyjne efekty. Sprawdzi się to najlepiej w aplikacjach, które bazują na rozszerzonej rzeczywistości, określanej jako AR.

iPhone 12 – brak ładowarki i słuchawek

Wiele osób może się bardzo zdziwić, kiedy w pudełku z telefonem nie znajdzie ładowarki i słuchawek EarPods.

Marka Apple wskazuje, że to działanie w kierunku ochrony środowiska. Sprawiając, że umożliwi to mniejszą produkcję plastiku, ponieważ nowi użytkownicy prawdopodobnie posiadają w domu ładowarkę i słuchawki. Z drugiej strony jest to doskonały ruch do zwiększenia zakupu słuchawek tej firmy.

Rekompensatą ma być nowy kabel Lightning.

Show More

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *