iPhone 12 Premiera Październik – Jakie nowości w telefonie?

Już prawdopodobnie w październiku nadejdzie moment na który czekają wszyscy miłośnicy iPhone. Planowana jest wtedy premiera sklepowa iPhone 12, który będzie całkowicie oderwany od wcześniejszych modeli, a co za tym idzie także oryginalniejszy. Producent deklaruje 5 najważniejszych różnic.

iPhone 12 – innowacyjny design

W iPhone 12 będzie można spotkać się z zupełnie innym wyglądem, który będzie zbliżony do iPhone 4. Zatem będzie posiadał dwie tafle szkła na przedniej i tylnej części obudowy, które będą scalone przy pomocy metalowej ramy. Będzie ona wykonana ze stali nierdzewnej, a dodatkowo krawędzie będą ostre.

Ten design będzie zastosowany w każdej z 4 wersji iPhone 12, w tańszych z ekranami 5,4″ i 6,1″ i w droższych 6,1″ i 6,7″.

iPhone 12 – 5G

Smartfon iPhone 12 będzie rewolucyjny także z uwagi na posiadanie Cupertino, umożliwiającego superszybką łączność 5G. 5G pozwala na korzystanie z prędkości transferu podczas pobierania od 20 Gb/s i do 10 Gb/s podczas wysyłania

5G będą posiadały wszystkie 4 wersje nowego iPhona, a ponadto będzie on najnowszy spośród wszystkich stworzonych przez firmę Qualcomm – X55. iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max będą wyposażone w wsparcie dla technologii mmWave, która pozwala na wykorzystywanie fali milimetrowych. W rezultacie transmisja danych posiada jeszcze większą wartość.

W Polsce pierwszą siecią, która uruchomiła sieć 5G jest Plus. Miało to miejsce w maju bieżącego roku. Z pewnością w najbliższym czasie będzie to miało miejsce także u innych operatorów.

iPhone 12 – ekrany OLED

Nowe iPhone’y nie będą już posiadały wyświetlaczy z technologią LCD. Z wysokim prawdopodobieństwem, także tańsze modele będą posiadały ekrany OLED.

W przypadku tańszych wersji do niedawna producent decydował się na tańsze ekrany, teraz jest to ogromny ukłon w kierunku osób, które nie mogą sobie pozwolić na droższe modele. Spekuluje się, że cena tańszego iPhona 12 będzie oscylowała około 3400 zł. Dla porównania, do niedawna cena nowych modeli w dniu premiery wynosiła około 5000 zł.

iPhone 12 – skaner LiDAR

Marka Apple w nowych iPadach Pro zastosowała skaner LiDAR. Pojawiają się informacje, że ten skaner będzie także w iPhone 12 z linii Pro.

Skaner LiDAR charakteryzuje się możliwością wykorzystania światła lasera, odchodząc od bazowania na mikrofalach. W rezultacie można bardzo dokładnie zmierzyć odstęp pomiędzy urządzeniem a obiektami, ponieważ mierzony jest czas dotarcia lasera do konkretnego obiektu. Dodatkowo można tworzyć bardzo dokładne modele 3D obiektów, które są do 5 metrów od kamery.

Zdjęcia będą o wiele lepszej jakości, wzbogacone o rewelacyjne efekty. Sprawdzi się to najlepiej w aplikacjach, które bazują na rozszerzonej rzeczywistości, określanej jako AR.

iPhone 12 – brak ładowarki i słuchawek

Wiele osób może się bardzo zdziwić, kiedy w pudełku z telefonem nie znajdzie ładowarki i słuchawek EarPods.

Marka Apple wskazuje, że to działanie w kierunku ochrony środowiska. Sprawiając, że umożliwi to mniejszą produkcję plastiku, ponieważ nowi użytkownicy prawdopodobnie posiadają w domu ładowarkę i słuchawki. Z drugiej strony jest to doskonały ruch do zwiększenia zakupu słuchawek tej firmy.

Rekompensatą ma być nowy kabel Lightning.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *