Jak bezpiecznie inwestować w nieruchomości?

Inwestowanie w nieruchomości to jeden z najbardziej popularnych sposobów lokowanie pieniędzy. Można to robić samodzielnie, nie mniej jednak warto zastanowić się nad pomocą firmy specjalizującej się w tego typu usługach. Inwestowanie w nieruchomości to w końcu nie tak prosty proces, jakby mogło się wydawać i nie polega jedynie na kupnie, remoncie i sprzedaży budynku. Inwestor musi być bowiem przygotowany na przejście przez wiele skomplikowanych etapów.

Brak odpowiedniej pomocy, wiedzy oraz doświadczenia w tej materii może skutkować utrata zakładanych wcześniej zysków, lub co gorsza strata w całym przedsięwzięciu. Jest to powód dla którego naprawdę warto rozważyć skorzystanie z usług firmy, która bezpiecznie przeprowadzi nas przez wszystkie etapy przygotowawcze oraz pomoże wprowadzić nieruchomość na rynek, w zamian za udział w zysku.

Inwestowanie w nieruchomości w sposób bezobsługowy

Współpraca z profesjonalną firmą to bez wątpienia ogromne ułatwienie dla każdego, kto chce inwestować w nieruchomości. Wyspecjalizowani doradcy zdejmą z nas całkowicie obowiązek realizowania poszczególnych celów procesu inwestycyjnego, od poszukiwań odpowiedniego lokalu, po jego kupno, weryfikacje przeznaczenia danego obiektu aż po tworzenie projektu przebudowy oraz kontrolę nad firmą remontową. Do zadań takiej firmy należy również tak zwany home staging, czyli odpowiednie przygotowanie naszej nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu.

Duże doświadczenie firm zajmujących się tego typu doradztwem pozwala na szybkie przejście wszystkich etapów przygotowania nieruchomości, a następie równie szybkie znalezienie kupców lub najemców lokalu. Rola inwestora sprowadza się wtedy jedynie do dostarczenia kapitału oraz sporadycznego kontrolowania przebiegu całego procesu.

Oczywiście wybór takiej ścieżki wymaga od inwestora wcześniejszego sprawdzenia w jaki sposób może zabezpieczyć spora sumę, którą mamy zamiar powierzyć firmie oraz jakie rozwiązania asekuracyjne może nam wybrana firma zaproponować.

Zabezpieczenie inwestycji i pieniędzy inwestora

Firmy profesjonalne zajmujące się doradztwem i inwestowaniem w nieruchomości bardzo często decydują się w sposób wielopoziomowy zabezpieczać inwestycje, którymi się zajmują. Jest to bardzo dobra i pożądana praktyka, ponieważ bardzo często inwestor decyduje się przekazać firmie kapitał będący dorobkiem całego jego życia, w zamian oczekując profesjonalnego podejścia i jak najwyższego poziomu zabezpieczenia swojej inwestycji.

Aby zapewnić inwestorowi kompleksowy nadzór nad obsługą finansów inwestycji firmy coraz częściej decydują się na współpracę z profesjonalnymi radcami prawnymi, czyli administratorami transakcji. Zadaniem takiej osoby jest zatwierdzenie wszystkich kosztów związanych zarówno z zakupem jak i remontem lokalu. Zatrudniony w ten sposób radca prawny zostaje również administratorem hipoteki, a więc przejmuje prawa i obowiązki inwestora działając na jego rachunek.

W przypadku gdy inwestycja ma charakter grupowy zostaje on wpisany do księgi wieczystej , w dziale IV i staje się reprezentantem wszystkich inwestorów. Dodatkowo administrator powołany przez firmę dokonuje zabezpieczenia hipoteki stanowiące do 130% wartości wkładu finansowego inwestora.

Innym rodzajem zabezpieczenia, które stosują firmy jest weksel, którzy przekazywany jest inwestorowi przez firmę zajmującą się obsługa inwestycji. W umowie tej wykonuje się zapis o zobowiązaniu firmy do wypłacenia inwestorowi odsetek oraz kapitału w sposób okresowy lub pod koniec procesu inwestycyjnego.

Wysokie zyski na rynku nieruchomości

Samodzielne inwestowanie w rynek nieruchomości nie jest sprawa łatwą i wymaga dużej wiedzy oraz doświadczenia.

Niezbędne tez jest całkowite zaangażowanie się we wszystkie procesy. Inwestor działający na własną rękę jest w stanie wygenerować 15-20% zysku w skali roku.

Jeśli inwestor zdecyduje się powierzyć swoją nieruchomość profesjonalnej i doświadczonej firmie nie tylko nie musi zajmować się żadnym z etapów przygotowania nieruchomości i jej sprzedaży ale i minimalizuje ryzyko poniesionych kosztów w bardzo znaczny sposób.

Już zysk wynoszący 8-9% w skali roku albo podział profitów zamykający się w stosunku 40:60 to bardzo atrakcyjna stopa zwrotu osiągana przez inwestora przy praktycznie zerowym poziomie zaangażowania, a więc zysk zdobyty poprzez minimalny wysiłek!

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *