Jak inwestować w kryptowaluty?

Inwestowanie w kryptowaluty może być prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza dla świeżo upieczonego inwestora.
Podobnie jak to ma miejsce w przypadku innych stosunkowo nowych produktów i usług trudno jest określić, czy oferowana cena jest odpowiednia, czy też zbyt wysoka lub zbyt niska.

Ogromna zmienność rynku kryptowalut również nie ułatwia sprawy – gdy mamy do czynienia z codziennymi wahaniami kursu o kilka, lub nawet o kilkanaście procent, naturalnym jest, że zaczynamy podejmować decyzje pod wpływem emocji.

Zaczynamy się wówczas miotać między różnymi, często wykluczającymi się źródłami informacji, poradami samozwańczych autorytetów, tym samym zwiększając szanse na porażkę przedsięwzięcia, jakim jest nasza inwestycja. Tymczasem, choć nie jest to łatwe, kluczem jest zachowanie spokoju, trzymanie się wcześniej stworzonego, realnego planu oraz kilku prostych zasad.

Jak zachować się w takim niepewnym otoczeniu? Zwracać uwagę na tendencje widoczne w dłuższych okresach czasu, czy też uważnie, codziennie śledzić kursy?

Od czego zacząć inwestowanie? Jak określić swoje progi wejścia i wyjścia? Jak dokładnie powinniśmy planować nasze posunięcia? Dlaczego na początku przygody z inwestowaniem w kryptowaluty nie musimy – a wręcz nie powinniśmy – poświęcać im zbyt wiele czasu?

Wszystko to wyjaśnia Piotr Misiurek w kolejnym odcinku Krypto Roratów i pokazuje, w jaki sposób skutecznie inwestować w kryptowaluty, by jednocześnie nie zdominowało to całego naszego życia i nie stało się źródłem nerwów i utrapieniem. Słowem – by nie zwariować!

Więcej informacji: Bitcoin – podstawy bezpieczeństwa

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *