Jak kupić i sprzedać akcje CD Projekt SA?

CD Projekt jest chyba najbardziej znaną spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zarówno wśród polskich inwestorów, jak również pośród wielkich podmiotów zagranicznych.

Czym jest spółka CD Projekt SA

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje na temat działalności firmy, która obejmuje produkcję gier komputerowych, a także dystrybucję multimediów. Ostatnio popularnym wątkiem był debiut gry „Cyberpunk 2077”. W promocję tytułu angażowała się partnerka Elona Muska, a on sam chętnie wypowiadał się na jego temat. CD Projekt kojarzy się ze spełnieniem amerykańskiego snu w polskim wydaniu.

Dzięki sukcesowi gier z serii „Wiedźmin” notowania spółki wręcz wystrzeliły w górę. Z 7 zł, gdy na rynek wchodził „Wiedźmin 2” – jeszcze w 2011, czyli w roku debiutu CD Projekt na GPW. Najpierw „zaledwie” o 257% w 4 lata, gdy w 2015 r. miała miejsce premiera „Wiedźmina 3”.

Wyróżnienie gry na całym świecie spowodowało prawdziwy boom na akcjach. Ich cena przekroczyła w styczniu 2018 r. 200 zł. Dzięki czemu wiele osób zainkasowało gigantyczne, zwielokrotnione zyski. W sierpniu 2020 kurs CD Projekt zanotował historyczne maksima – 460 zł.

Gdzie kupić akcje CD Projekt SA?

  • Broker XTB – jeden z najprzyjaźniejszych brokerów na rynku. Konto można założyć zdalnie. Wystarczy udostępnić zdjęcia dowodu osobistego w celu weryfikacji. W razie wszelkich pytań do dyspozycji pozostaje polskojęzyczny support. Korzystanie z rachunku jest bezpłatne. Prowizja za kupno i sprzedaż akcji wynosi 0 zł (jeżeli miesięczne obroty wynoszą mniej niż 100 tys euro). Wartość kupowanych papierów wartościowych musi przekraczać 500 zł. Istnieje możliwość zasilania konta BLIK-iem.
  • Broker Plus 500 – broker o ugruntowanej pozycji na całym świecie. Również pozwala na dopełnienie wszystkich formalności przez Internet. Korzystanie z konta oraz dostęp do notowań w czasie rzeczywistym są darmowe. Zamiast akcji w ofercie do dyspozycji są wyłącznie kontrakty CFD, które umożliwiają grę zarówno na wzrost, jak i na spadki. Ze względu na swoją specyfikę i lewarowanie polecane inwestorom krótkoterminowym.
  • Etoro – umożliwia założenie bezprowizyjnego rachunku akcyjnego. Podobnie jak w XTB prowizja za kupno/sprzedaż papierów wartościowych wynosi 0 zł. Pierwsza minimalna wpłata to 200 USD, każda kolejna musi wynosić co najmniej 50 USD.

Jak kupić i sprzedać akcje CD Projekt SA?

Po rejestracji u wybranego brokera, wystarczy zasilić rachunek i zalogować się do platformy tradingowej. Z listy dostępnych instrumentów finansowych należy wybrać CD Projekt – z dopiskiem „STC”, jeżeli kupuje się akcje lub „CFD”, jeżeli inwestuje się w kontrakty. Najprościej wpisać w odpowiednie okienko „CDR”, aby odnaleźć spółkę. To jej unikatowy kod, tzw. ticker.

Następnie wystarczy ustalić liczbę akcji oraz kliknąć odpowiedni button: „kup” lub „sprzedaj”, w zależności od tego, jakiej transakcji się dokonuje. Istnieje także możliwość złożenia zlecenia oczekującego.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *