Jak kupić i sprzedać akcje Ekipy Friza – BBInwest?

Spółka BBInwest, czyli Beskidzkie Biuro Inwestycyjne SA połączy się z Ekipa Holding (spółką Friza). Aktualnie BBInwest zajmuje się usługami dla przedsiębiorstw (m.in. zapewnianie finansowania, dokonywanie analiz, badań rynku czy tworzenie kampanii marketingowych).

Czym jest spółka Ekipy Friza – BBInwest?

Natomiast Ekipa Holding (wcześniej Ekipa) jest spółką nienotowaną na giełdzie. Zajmuje się marketingiem, produkcją odzieży i akcesoriów czy tworzeniem gier komputerowych. Po połączeniu spółka będzie miała nazwę Ekipa Holding SA.

Podpisano już tzw. term sheet (podstawowe warunki na których będą opierać się negocjacje). Data połączenia nie jest znana, ale rynek już zareagował pozytywnie na informacje. Akcje BBInwest wzrosły znacząco. Mimo późniejszych korekt, dalej ceny udziałów w Beskidzkim Biurze Inwestycyjnym są wyższe niż w poprzednich latach.

Gdzie kupić akcje Ekipy Friza – BBInwest?

Akcje ekipy Friza kupimy w większości polskich domów maklerskich. Założenie rachunku i jego obsługa są często bezpłatne, jeśli mamy już konto osobiste w banku z własnym domem maklerskim. Ponadto akcje BBInwest będzie można również kupić w XTB.

Niestety akcji Ekipy Fritza nie kupimy u zagranicznych brokerów. Niemniej, jeśli kapitalizacja spółki wzrośnie znacząco, to będą większe możliwości inwestycyjne dla spółki Ekipa Holding. Możliwe będzie m.in. zajęcie pozycji krótkiej za pomocą instrumentów pochodnych czy zastosowanie dźwigni finansowej.

Gdzie kupić najszybciej akcje Ekipy Friza – BBInwest ?

  • Broker XTB – jeden z najprzyjaźniejszych brokerów na rynku. Konto można założyć zdalnie. Wystarczy udostępnić zdjęcia dowodu osobistego w celu weryfikacji. W razie wszelkich pytań do dyspozycji pozostaje polskojęzyczny support. Korzystanie z rachunku jest bezpłatne. Prowizja za kupno i sprzedaż akcji wynosi 0 zł (jeżeli miesięczne obroty wynoszą mniej niż 100 tys euro). Wartość kupowanych papierów wartościowych musi przekraczać 500 zł. Istnieje możliwość zasilania

Jak kupić i sprzedać akcje Ekipy Friza – BBInwest?

Aby kupić akcje Ekipy Friza należy mieć rachunek w domu maklerskim. Jedynym opłacalnym sposobem na zakup akcji (przy już posiadaniu rachunku), jest ich zakup przez Internet (z przeglądarki internetowej albo aplikacji na telefon). Domy maklerskie zazwyczaj wymagają wyższych opłat za składanie zamówień telefonicznie lub w oddziale. Jeśli mamy rachunek maklerski połączony z kontem, to wystarczy postępować według instrukcji banku, aby przelać na rachunek pieniądze.

Następnie, aby kupić akcję należy złożyć zlecenie zakupu. Ustalamy tam m.in. liczbę akcji oraz czas aktywności zlecenia. Wielu alokujących ustala również cenę maksymalna zakupu. Zbyt niska sprawi, że nie będzie możliwy zakup w najbliższym czasie, a zbyt wysoka będzie równoznaczna z nieustaleniem żadnego limitu. Zazwyczaj po wprowadzeniu liczby i ceny (lub brak ceny, wtedy PKC – po każdej cenie), otrzymamy informacje o cenie końcowej i prowizji do zapłaty.

Jeśli zlecenie zostanie zrealizowane otrzymamy informację (np. w zakładce pozycje otwarte). Jeśli uznamy, że akcje wzrosły już wystarczająco dużo lub z dalszymi spadkami nie możemy się pogodzić, to należy złożyć zlecenie sprzedaży. Ponownie należy ustalić liczbę akcji do sprzedanie (nie musimy wszystkich) oraz cenę minimalną (lub jej brak). Również pojawi się informacja o prowizji oraz kwocie, którą otrzymamy po dokonaniu transakcji.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *