Jak kupić i sprzedać akcje Gazprom?

Akcje Gazpromu to globalne inwestycje, które można wykorzystać do zabezpieczenia się przed wahaniami na światowych rynkach. Są one przedmiotem obrotu na Moskiewskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (MOEX) i można je tam kupować i sprzedawać. Nie można jednak samodzielnie kupować i sprzedawać akcji Gazpromu. Musisz skorzystać z usług brokera. Kupowanie i sprzedawanie akcji Gazpromu jest możliwe tylko na rynku maklerskim.

Gdzie kupić akcje Gazprom

Akcje Gazpromu są dostępne tylko za pośrednictwem brokerów. Dzieje się tak dlatego, że nie są przedmiotem obrotu na giełdzie. Zamiast tego są przedmiotem obrotu prywatnego między inwestorami a brokerami. Broker to pośrednik łączący inwestorów ze spółkami, które chcą sprzedać swoje akcje. Następnie broker płaci firmie w zamian za swój udział w firmie. Inwestorzy następnie kupują swoje akcje prywatnie od brokera za własne pieniądze. W tym celu negocjują cenę z brokerem, a następnie kupują akcje po tej cenie.

 

Gdzie najszybciej kupić akcje Gazprom ?

  • Broker XTB – jeden z najprzyjaźniejszych brokerów na rynku. Konto można założyć zdalnie. Wystarczy udostępnić zdjęcia dowodu osobistego w celu weryfikacji. W razie wszelkich pytań do dyspozycji pozostaje polskojęzyczny support. Korzystanie z rachunku jest bezpłatne. Prowizja za kupno i sprzedaż akcji wynosi 0 zł (jeżeli miesięczne obroty wynoszą mniej niż 100 tys euro). Wartość kupowanych papierów wartościowych musi przekraczać 500 zł. Istnieje możliwość zasilania konta BLIK-iem.
  • Broker Plus 500 – broker o ugruntowanej pozycji na całym świecie. Również pozwala na dopełnienie wszystkich formalności przez Internet. Korzystanie z konta oraz dostęp do notowań w czasie rzeczywistym są darmowe. Zamiast akcji w ofercie do dyspozycji są wyłącznie kontrakty CFD, które umożliwiają grę zarówno na wzrost, jak i na spadki. Ze względu na swoją specyfikę i lewarowanie polecane inwestorom krótkoterminowym.
  • Etoro – umożliwia założenie bezprowizyjnego rachunku akcyjnego. Podobnie jak w XTB prowizja za kupno/sprzedaż papierów wartościowych wynosi 0 zł. Pierwsza minimalna wpłata to 200 USD, każda kolejna musi wynosić co najmniej 50 USD.

Handlując akcjami Gazpromu prywatnie, musisz korzystać z usług brokera, aby mieć pewność, że wszystkie transakcje są uczciwe i zgodne z prawem. Brokerzy zwykle pobierają prowizję za każdą transakcję, co sprawia, że ​​kupno i sprzedaż akcji Gazpromu jest droższe niż handel na giełdach. reprezentują 75% firmy). Istnieją również akcje nieuprzywilejowane lub ogólne, które reprezentują 100% spółki. Akcje uprzywilejowane lub akcje typu A mają określone prawa, takie jak możliwość nominowania określonej liczby członków zarządu lub otrzymywanie corocznej dywidendy. Akcje nieuprzywilejowane lub akcje B mają mniej praw, ale nadal pozwalają akcjonariuszom mieć wpływ na sposób prowadzenia firmy. Dostępnych jest wiele rodzajów akcji Gazpromu, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, w który rodzaj inwestujesz.

Cena akcji uprzywilejowanych (obligacje Gazpromu) jest wyższa niż cena akcji zwykłych lub nieuprzywilejowanych. Główna różnica między akcjami uprzywilejowanymi i nieuprzywilejowanymi polega na tym, że akcje uprzywilejowane dają swoim właścicielom prawa do dywidendy przed spłatą wszystkich zobowiązań dłużnych, takich jak podatki lub spłata obligacji. Oznacza to, że akcjonariusze uprzywilejowani otrzymują wypłacane dywidendy, zanim inni wierzyciele otrzymają swój udział w dochodach z działalności Gazpromu. Ponadto akcje uprzywilejowane mają wyższą wartość niż akcje nieuprzywilejowane, ponieważ mają prawa nad zwykłymi akcjonariuszami.

Jak kupić i sprzedać akcje Gazprom

Większość ludzi zaczyna inwestować w akcje Gazpromu za pośrednictwem brokerów, ponieważ jest to najłatwiejszy sposób, ponieważ większość brokerów tylko handlować akcjami i obligacjami. Jednak niektórzy ludzie decydują się na bezpośrednie inwestowanie w Gazprom poprzez obligacje lub akcje uprzywilejowane zamiast korzystania z usług brokerów. Inwestowanie bezpośrednio w Gazpres wiąże się z ryzykiem, ponieważ możesz stracić wszystkie swoje pieniądze, jeśli zainwestujesz niewłaściwie lub jeśli nie zrozumiesz, jak to działa.

Nie ma łatwego sposobu kupowania i sprzedawania akcji Gazpromu bez korzystania z usług brokera, ponieważ nie wszystkie akcje są przedmiotem obrotu na giełdach, takich jak Moskiewska Giełda (MOEX). Zamiast tego niektóre akcje są przedmiotem obrotu prywatnego między inwestorami a firmami zamiast na platformie wymiany, takiej jak MOEX. Na przykład Gazprom handluje na MOEX, ale zawiera również prywatne transakcje między inwestorami a firmami, w których obligacje są wymieniane na akcje Gazpromu zamiast dłużnych papierów wartościowych, takich jak obligacje lub skrypty dłużne.

Poza tym inwestowanie w Gazprom wymaga posiadania konto bankowe w Rosji, dzięki czemu możesz handlować rublami rosyjskimi zamiast innej waluty, takiej jak dolary amerykańskie, kupując lub sprzedając obligacje lub akcje uprzywilejowane zamiast zwykłych akcji. Oznacza to, że musisz otworzyć konto w rosyjskim banku, aby móc handlować rosyjskimi rublami zamiast U.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *