Jak kupić i sprzedać akcje InPost?

Inpost S.A. to firma, która została założona w 2006 roku, i od tego momentu bardzo dynamicznie rozwija się w branży usług pocztowych i kurierskich na terenie Polski. InPost jest częścią grupy kapitałowej, w skład której wchodzi InPost, InPost Paczkomaty, InPost Finanse, a także Easypack.

Na czym polega główna działalność firmy InPost? Są to usługi kurierskie, głównie oparte na zasadzie nadawania i odbierania przesyłek w gęsto rozlokowanych paczkomatach – urządzeniach, do których klient ma dostęp 24 godziny na dobę i z w których może w intuicyjny i prosty sposób nadać i odebrać paczkę.

Z usług firmy korzystają zarówno osoby indywidualne, jak również firmy nie tylko w Polsce, ale również w 17 innych krajach Europy. W ramach usług firma InPost firma oferuje paczkomaty, ale też inne usługi kurierskie jak Paczka E-Commerce InPost oraz Smart Courier, który specjalizuje się w przewozie dokumentów.

Gdzie kupić akcje InPost

Firma z tak dużym potencjałem do rozwoju, notowana na giełdzie stanowi bardzo atrakcyjną perspektywę rozwoju, a co za tym idzie, zysku dla inwestorów. Jednak jednym, z najważniejszych pytań, które zadają sobie początkujący inwestorzy, jest „Gdzie można zakupić akcje InPost”? Jest to wyjątkowo proste zadanie, z którym poradzi sobie każdy, nawet inwestor, który w przeszłości nigdy nie inwestował a akcje Polskich spółek. W przeszłości zakup akcji na giełdzie wiązał się z wieloma formalnościami. Dzisiaj wystarczy założyć konto u jednego, z popularnych w Polsce brokerów.

Gdzie najszybciej kupić akcje InPost ?

  • Broker XTB – jeden z najprzyjaźniejszych brokerów na rynku. Konto można założyć zdalnie. Wystarczy udostępnić zdjęcia dowodu osobistego w celu weryfikacji. W razie wszelkich pytań do dyspozycji pozostaje polskojęzyczny support. Korzystanie z rachunku jest bezpłatne. Prowizja za kupno i sprzedaż akcji wynosi 0 zł (jeżeli miesięczne obroty wynoszą mniej niż 100 tys euro). Wartość kupowanych papierów wartościowych musi przekraczać 500 zł. Istnieje możliwość zasilania konta BLIK-iem.
  • Broker Plus 500 – broker o ugruntowanej pozycji na całym świecie. Również pozwala na dopełnienie wszystkich formalności przez Internet. Korzystanie z konta oraz dostęp do notowań w czasie rzeczywistym są darmowe. Zamiast akcji w ofercie do dyspozycji są wyłącznie kontrakty CFD, które umożliwiają grę zarówno na wzrost, jak i na spadki. Ze względu na swoją specyfikę i lewarowanie polecane inwestorom krótkoterminowym.
  • Etoro – umożliwia założenie bezprowizyjnego rachunku akcyjnego. Podobnie jak w XTB prowizja za kupno/sprzedaż papierów wartościowych wynosi 0 zł. Pierwsza minimalna wpłata to 200 USD, każda kolejna musi wynosić co najmniej 50 USD.

Akcje InPost są dostępne za pośrednictwem brokera XTB, brokera Plus500 oraz giełdy Etoro. Wszystkie trzy platformy umożliwiają łatwy zakup akcji, ale również wielu innych instrumentów finansowych, począwszy od walut, przez surowce, na kryptowalutach skończywszy. Rejestracja u brokerów takich jak XTB czy Plus500 jest bardzo prosta i intuicyjna. Po wpłacie depozytu nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zakupić akcje InPost za kwotę odpowiadającą wysokości naszego depozytu.

Jak kupić i sprzedać akcje InPost

Zakup akcji InPost jest możliwy za pośrednictwem konta maklerskiego na jednej z podanych wcześniej platform. Po wyszukaniu odpowiedniego instrumentu (w naszym przypadku będą to akcje InPost), wystarczy wybrać liczbę akcji, które chcemy zakupić oraz potwierdzić zakup po danej cenie. Po tej czynności staniemy się dumnymi posiadaczami akcji InPost.

W momencie, gdy cena wzrośnie, a my będziemy chcieli zrealizować zysk z tej transakcji, pozostaje nam sprzedać akcje. Jest to równie proste. Na platformie powinniśmy złożyć zlecenie sprzedaży, a po chwili środki zainwestowane wraz z zyskiem trafią na nasze konto depozytowe.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *