Jak kupić i sprzedać akcje Mabion SA?

Mabion SA to polskie przedsiębiorstwo z branży biotechnologicznej. Spółka specjalizuje się w badaniach i wdrażaniu leków opartych na technologii przeciwciał monoklonalnych. Może to być doskonały lek na nowotwory i inne schorzenia. Jednocześnie leki mają być nieszkodliwe dla pacjentów w żaden sposób.

Czym jest spółka Mabion SA?

Spółka powstała z 4 innych spółek farmaceutycznych. Oznacza to, że realizuje również produkcję leków na receptę czy suplementów diety. Mabion posiada odpowiednią technologię do wdrażania leków biotechnologicznych od projektowania, badań, wybór metody wytwarzania do rejestracji i produkcji masowej.

Ostatnio o spółce było głośniej w kontekście szczepionki na koronawirusa. Mabion ma razem z amerykańskim Novavax współpracować przy produkcji szczepionki na COVID-19. Opracowana przez Novavax szczepionka może mieć skuteczność 96%, a Mabion ma m.in. przeprowadzić próby techniczne procesu w skali komercyjnej. Jeśli próba zakończy się sukcesem, zakłady Mabion będzie częścią łańcuchu produkcyjnego amerykańskiej szczepionki.

Gdzie kupić akcje Mabion SA?

Akcje spółki Mabion można kupić w polskich domach maklerskich. Znaczna większość z nich jest powiązana z bankami. Oznacza to, że jeśli posiadamy konto w polskim banku, to bez kłopotu możemy przelać pieniądze na rachunek maklerski, co umożliwi zakupu akcji Mabion.

Mabion jest stosunkowo niewielką spółką jeśli chodzi o kapitalizację (na tle świata). Oznacza to, że akcji Mabion nie można kupić u zagranicznych brokerów (np. eToro czy Plus500). Jest możliwym, że w przypadku dalszych sukcesów spółki, nastąpi fuzja lub przejęcie z większą korporacją farmaceutyczną.

Gdzie kupić najszybciej akcje Mabion SA?

  • Broker XTB – jeden z najprzyjaźniejszych brokerów na rynku. Konto można założyć zdalnie. Wystarczy udostępnić zdjęcia dowodu osobistego w celu weryfikacji. W razie wszelkich pytań do dyspozycji pozostaje polskojęzyczny support. Korzystanie z rachunku jest bezpłatne. Prowizja za kupno i sprzedaż akcji wynosi 0 zł (jeżeli miesięczne obroty wynoszą mniej niż 100 tys euro). Wartość kupowanych papierów wartościowych musi przekraczać 500 zł. Istnieje możliwość zasilania konta BLIK-iem.
  • Broker Plus 500 – broker o ugruntowanej pozycji na całym świecie. Również pozwala na dopełnienie wszystkich formalności przez Internet. Korzystanie z konta oraz dostęp do notowań w czasie rzeczywistym są darmowe. Zamiast akcji w ofercie do dyspozycji są wyłącznie kontrakty CFD, które umożliwiają grę zarówno na wzrost, jak i na spadki. Ze względu na swoją specyfikę i lewarowanie polecane inwestorom krótkoterminowym.
  • Etoro – umożliwia założenie bezprowizyjnego rachunku akcyjnego. Podobnie jak w XTB prowizja za kupno/sprzedaż papierów wartościowych wynosi 0 zł. Pierwsza minimalna wpłata to 200 USD, każda kolejna musi wynosić co najmniej 50 USD.

Jak kupić i sprzedać akcje Mabion SA?

Jeśli mamy rachunek w domu maklerskim, to bez kłopotu przelejemy na nie środki pieniężne. Jeśli mamy odpowiednią kwotę na inwestycję w Mabion, to możemy złożyć zlecenie kupna akcji. Należy podać m.in. cenę zakupu (jeśli nie wiemy, to możemy powtórzyć aktualną cenę albo wskazać PKC, czyli po każdej cenie) oraz liczbę akcji. Na jej podstawie otrzymamy informację dot. prowizji, a po zaakceptowaniu odpowiednia kwota zostanie zablokowana na koncie. Dopóki transakcja nie zostanie wykonana, możemy cofnąć złożenie zlecenia i je poprawić lub zrezygnować. Nie wiążą się z tym (co do zasady) dodatkowe koszty.

Podobnie wygląda proces sprzedaży akcji Mabion. Należy wskazać liczbę akcji, którą chcemy sprzedać oraz akceptowalną przez nas cenę sprzedaży. Jeśli znajdzie się kupujący (czyli cena równowagi będzie „przy naszej”), to zlecenie zostanie zrealizowane.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *