Jak kupić i sprzedać akcje McDonald?

McDonald’s to międzynarodowa korporacja fast food, która serwuje hamburgery, cheeseburgery, kurczaki i inne potrawy. Firma została założona przez Richarda i Maurice’a McDonaldów w 1940 roku. Dziś jest to największa na świecie sieć restauracji i druga co do wielkości na świecie sieć restauracji po Subway. Mimo sukcesu firma jest często krytykowana za złe warunki pracy, wątpliwe praktyki biznesowe i wysokie ceny.

Dla wielu osób inwestowanie w McDonald’s nie jest warte zachodu ze względu na te wady. Jednak kupowanie akcji McDonald’s jest łatwo dostępne ze względu na status firmy w obrocie publicznym. Ponadto firma ma lojalnych fanów, którzy nadal wspierają jej produkty pomimo wyżej wymienionych problemów. Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem, ale nie wiesz jak, ten artykuł zawiera wszystkie informacje potrzebne do rozpoczęcia handlu akcjami.

Gdzie kupić akcje McDonald

Aby kupić akcje McDonald’s, musisz mieć co najmniej 18 lat i mieszkaniec USA. Musisz także posiadać konto bankowe lub kartę kredytową, na które możesz wpłacać pieniądze. Wszystkie instytucje finansowe umożliwiają kupowanie i sprzedawanie akcji online. Na przykład większość banków oferuje obecnie bezpłatne rachunki giełdowe z ograniczonymi funkcjami. Możesz także otworzyć konto w firmie maklerskiej oferującej obrót akcjami McDonald’s.

 

Gdzie najszybciej kupić akcje McDonald?

  • Broker XTB – jeden z najprzyjaźniejszych brokerów na rynku. Konto można założyć zdalnie. Wystarczy udostępnić zdjęcia dowodu osobistego w celu weryfikacji. W razie wszelkich pytań do dyspozycji pozostaje polskojęzyczny support. Korzystanie z rachunku jest bezpłatne. Prowizja za kupno i sprzedaż akcji wynosi 0 zł (jeżeli miesięczne obroty wynoszą mniej niż 100 tys euro). Wartość kupowanych papierów wartościowych musi przekraczać 500 zł. Istnieje możliwość zasilania konta BLIK-iem.
  • Broker Plus 500 – broker o ugruntowanej pozycji na całym świecie. Również pozwala na dopełnienie wszystkich formalności przez Internet. Korzystanie z konta oraz dostęp do notowań w czasie rzeczywistym są darmowe. Zamiast akcji w ofercie do dyspozycji są wyłącznie kontrakty CFD, które umożliwiają grę zarówno na wzrost, jak i na spadki. Ze względu na swoją specyfikę i lewarowanie polecane inwestorom krótkoterminowym.
  • Etoro – umożliwia założenie bezprowizyjnego rachunku akcyjnego. Podobnie jak w XTB prowizja za kupno/sprzedaż papierów wartościowych wynosi 0 zł. Pierwsza minimalna wpłata to 200 USD, każda kolejna musi wynosić co najmniej 50 USD.

Następnie możesz kupić akcje online za pomocą rachunku bankowego lub maklerskiego lub skorzystać z platformy transakcyjnej, takiej jak Robinhood lub E*Trade, aby je kupić. Kiedy będziesz gotowy sprzedać swoje akcje, będziesz musiał przekazać je komuś innemu, aby mógł spieniężyć swoje akcje.
Aby sprzedać swoje akcje, musisz je posiadać przez co najmniej sześć miesięcy, zanim będziesz mógł nimi handlować . Ten okres oczekiwania uniemożliwia ludziom sprzedaż swoich akcji przed innymi, którzy również czekają na sprzedaż.

Minimalny okres utrzymywania zapasów zależy od rodzaju posiadanych akcji; w niektórych przypadkach może trwać zaledwie jeden dzień lub nawet sześć miesięcy. Jeśli złamiesz tę zasadę i spróbujesz sprzedać akcje przed upływem tego sześciomiesięcznego okresu, Twoje akcje mogą w ogóle nie zostać sprzedane – mogą po prostu pozostać na zablokowanym koncie, dopóki ktoś ich nie kupi po upływie sześciu miesięcy. Dotyczy to większości spółek publicznych; jeśli chcesz sprzedać swoje akcje przed upływem minimalnego okresu utrzymywania, musisz skontaktować się z maklerem giełdowym lub znaleźć inwestora, który chce je od ciebie natychmiast kupić.

Kupowanie akcji McDonald’s wymaga więcej pieniędzy niż kupowanie innych akcji ze względu na minimalne posiadanie wymagania i wysokie opłaty transakcyjne związane z akcjami McDonald’s. Ponadto musisz mieć co najmniej 1000 USD na inwestycje, ponieważ jest to minimum wymagane do handlu akcjami online w większości domów maklerskich i banków. Ponadto, jeśli chcesz uzyskać dostęp do specjalnych funkcji handlowych, takich jak zlecenia zatrzymania lub odsetki od depozytu zabezpieczającego, będziesz potrzebować co najmniej 10 000 USD na koncie, zanim jakiekolwiek transakcje zostaną zrealizowane bez ponoszenia dodatkowych opłat. W niektórych przypadkach banki pozwolą Ci zainwestować do 50 000 USD bez żadnych opłat, ale wymagają, aby wszystkie transakcje przechodziły przez szereg wstępnie zatwierdzonych stron trzecich, aby zapewnić, że nic podejrzanego nie dzieje się za kulisami.

Jak kupić i sprzedać akcje McDonald’s

McDonald’s podlega dodatkowym przepisów, których inne mniejsze firmy nie mają ze względu na swoją wielkość i reputację w branży. Ponadto wielu akcjonariuszy musi pokonywać duże odległości, aby uczestniczyć w zgromadzeniach akcjonariuszy, ponieważ odbywają się one w całym kraju, a nie lokalnie, jak większość zgromadzeń spółek odbywa się lokalnie. Uniemożliwia to wielu inwestorom udział w zgromadzeniach akcjonariuszy, ponieważ mieszkają zbyt daleko, aby rozsądne koszty transportu były tego warte w porównaniu z regularnymi spotkaniami online za pośrednictwem telekonferencji lub transmisji internetowej; jednak niektórzy inwestorzy uczestniczą w nich regularnie, aby mogli dowiedzieć się o nowościach w firmie i samodzielnie podejmować decyzje dotyczące głosowania nad nowymi kwestiami lub propozycjami, zamiast przekazywać tę odpowiedzialność komuś innemu lokalnie lub na szczeblu krajowym poprzez głosowanie przez pełnomocnika.
Sprzedaż akcji McDonald’s wiąże się z podatkami i opłatami które mogą zrekompensować wszelkie zyski ze sprzedaży Twoich akcji po upływie minimalnego okresu utrzymywania.

Chociaż inwestowanie w McDonald’s jest nieco bardziej zaangażowane niż kupowanie i sprzedawanie innych rodzajów akcji ze względu na wielkość i reputację w branży, jest nadal dostępny dla wszystkich zainteresowanych dzięki jego statusowi w obrocie publicznym i stosunkowo niskim minimalnym wymogom inwestycyjnym w porównaniu z akcjami niektórych innych firm.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *