Jak kupić mieszkanie w czasach koronawirusa?

Zgodnie z komunikatami WHO, wiele wskazuje na to, że Covid-19 będzie z nami jeszcze przez jakiś czas. W tej sytuacji najmądrzejszym rozwiązaniem jest szybkie dostosowanie się do nowych warunków, co czynią kolejne branże. Wśród nich są deweloperzy. Zdalny wybór
i rezerwacja mieszkań to już teraźniejszość. 

Dobre warunki do podjęcia decyzji

Trójmiejski deweloper Allcon Osiedla zamknął wszystkie stacjonarne biura sprzedaży zaraz po pojawieniu się koronawirusa w Polsce.

To był dla nas oczywisty ruch. – mówi Piotr Tarkowski, dyrektor ds. sprzedaży Allcon – Przede wszystkim nie chcemy narażać zdrowia klientów i pracowników. Po drugie, zakup mieszkania to poważna decyzja, która powinna być podjęta w sposób przemyślany, w odpowiednich do tego warunkach i w poczuciu bezpieczeństwa. Naszym zadaniem jest takie warunki klientowi zapewnić.

Wirtualny spacer po apartamencie

Po zamknięciu biur, Allcon rozszerzył zakres informacji o aktualnych projektach na stronie internetowej, m.in. o bieżące widoki inwestycji z drona. Uruchomił również szybki Live Chat
z doradcami oraz umawiane rozmowy online z video-prezentacją oferty, które są tak zorganizowane, by jak najbardziej przypominać tradycyjne spotkanie w biurze. 

W trakcie takiej rozmowy sprzedawca jest w stanie zaprezentować m.in. lokalizację inwestycji, plan osiedla i konkretnego budynku, rzuty apartamentów oraz mieszkań, galerię osiedla
i wnętrz, kronikę budowy oraz filmy. Klient ma za to możliwość wprowadzenia rezerwacji mieszkania.  

  Zdalna sprzedaż nie jest dla nas nowością. Trójmiasto to popularny cel na mapie inwestorów, dzięki czemu nasi doradcy realizowali już przed pandemią transakcje online z klientami z innych miast i państw. To doświadczenie pomogło nam zbudować zdalny proces sprzedażowy, który jest wygodny i praktyczny dla klientów. – tłumaczy Piotr Tarkowski.

Osoby, które rozważają zakup gotowej inwestycji mają oczywiście możliwość obejrzenia jej przed zakupem. Mogą to zrobić zarówno online – w tym wypadku doradca, korzystając
z kamery, zabiera ich w wirtualny spacer po apartamencie – lub na żywo, kiedy klient samodzielnie ogląda mieszkanie.

Bezpieczne formalności

Zakup mieszkania to także wiele formalności, które również musiały być dostosowane do nowych zasad. 

Przygotowaliśmy dwie formy zawarcia transakcji. – mówi Piotr Tarkowski – Pierwsza to umowa rezerwacyjna na czas pandemii, którą wysyłamy do Klienta. Druga opcja to podpisanie tradycyjnej umowy deweloperskiej, ale z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa w kancelarii notarialnej. 

Ostatni etap to odbiór. Klient drogą mailową otrzymuje od dewelopera dokumenty. Podpisuje je podczas osobistego odbioru, który również realizowany jest z uwzględnieniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Ogląda mieszkanie samodzielnie, a przedstawiciel dewelopera czeka na niego przed wejściem. 

Budowy zgodnie z planem

Aktualna sytuacja często wywołuje pytania dotyczące zachowania terminów realizacji projektów. 

Działamy zgodnie z harmonogramem, nie przewidujemy opóźnień – uspokaja Piotr Tarkowski – Wdrożyliśmy dodatkowe zasad bezpieczeństwa na budowy, ale prace w dalszym ciągu idą sprawnie. W ciągu ostatnich tygodni zrealizowaliśmy już odbiory mieszkań w jednej z naszych inwestycji. Odbyły się one w zaplanowanych terminach, z uwzględnieniem aktualnych norm.

Co dalej z ofertą?

Zainteresowanie kupnem nieruchomości zaczyna się odradzać, a rynek powoli wraca do normalnego życia. 

W zeszłym tygodniu nasze inwestycje były oglądane przez nowych klientów. – mówi Piotr Tarkowski – W najbliższych dniach podpiszemy też kolejne umowy. 

W najbliższych kwartałach Allcon planuje wprowadzić do oferty nowe projekty. Jeden z nich będzie wpisywać się w segment nieruchomości premium.

To będzie atrakcyjna propozycja dla tych, którzy posiadają nadwyżki finansowe i w odpowiedzi na obecną sytuację oraz widmo inflacji, poszukują bezpiecznej formy lokaty kapitału. – mówi Piotr Tarkowski – Zachęcamy też klientów do korzystania z oferty gotowych mieszkań i domów, które mamy na osiedlach Kamienice i Domy Malczewskiego w Gdańsku, Osiedle Gdyńskie w Gdyni i NEXO Apartamenty w Pucku. 

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *