Jak mądrze inwestować w Bitcoin?

Czas zakupu oraz sprzedaży krypto walut zależy od wielu czynników, między innymi od tego, jaka jest Twoja perspektywa inwestycyjna. Cena Bitcoina nie jest stabilna, bo nawet w ciągu jednego dnia jego cena niezwykle się zmienia. Duże wahania cen są nieuniknione i nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć. Nie wiem, jak Bitcoin zachowa się jutro, za tydzień lub za miesiąc.

Pewne tendencje można zaobserwować poprzez długoterminową analizę ceny krypto waluty. W perspektywie skali długoterminowej dzienne wahania są wyłącznie zakłóceniami. Warto brać zatem pod uwagę całą historię danej waluty, uwzględniając jej spadki oraz piki. Pamiętajcie jednak, że nigdy nie uda Wam się trafić w idealny moment zakupu Bitcoina. Ja nawet nie próbuję szukać takich skoków. Kupuję Bitcoin w okresie, który relatywnie uważam za tani, a to widać w kilkuletniej skali jego wahań. Inwestuję regularnie.

Z każdej wypłaty wydzielam kwotę, którą następnie przeznaczam na kolejne inwestycje krypto walut. Jak dokładnie inwestuję w krypto waluty, macie opisane w artykule „Jak mądrze inwestować w krypto w 2020” (link poniżej). Nie opisuję tam momentu zakupu, szczytu, w którym należy dokonać inwestycji, lecz pokazuję pewien proces w dochodzeniu do tego punktu.

Podsumowując, nie wskażę Ci idealnego momentu do zakupu Bitcoina. Musisz sam/sama przeanalizować swoją strategię inwestycyjną w dłuższej perspektywie. Jeżeli taki model uważasz za odpowiedni, polecam regularne inwestowanie w krypto waluty. Masz problem z ustaleniem własnego planu inwestycyjnego?

Więcej informacji: Jak w 2020 mądrze inwestować w Bitcoina i krypto?

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *