Jak się przygotować do hossy na Bitcoin w 2020r?

Ceny kryptowalut rosną, a Ty właśnie się przymierzasz do zakupu pierwszych swoich Bitcoinów? Oto co najpierw powinniśmy zrobić!

Czy to właśnie początek dzikiego rajdu?

Zdaniem Arthura Hayesa – dyrektora generalnego kryptowalutowej giełdy BitMEX przekroczenie poziomu 10 000 USD właśnie przez Bitcoina stanowić może oznakę tego, że rynek wchodzi powoli w zwyżkowy trend. Po kilkutygodniowym bocznym handlu, w granicach 9 000 USD, kryptowaluta najpopularniejsza nabrała w końcu rozpędy. Jej kurs aktualny to około 10 290 USD, ale jeszcze daleka droga do ATH.

W tym całym szaleństwie posłuchać warto kilku bardzo mądrych rad, aby się nie dać ponieść żadnym zbędnym emocjom. Tenże temat ostatnimi czasy został poruszony chociażby przez samego Changpenga Zhao, który stoi na celach platformy Binance. W jednym ze swoim tweedów napisał on, że inwestorzy początkowy powinni zachować przede wszystkim ostrożność oraz także mieć na uwadze ryzyko. Wspomniał o tym między innymi, aby nie stawiać na jedną kartę wszystkiego. W końcu Bitcoin, jak i także inne kryptowaluty już nie raz nas zaskoczyły swoimi ruchami nagłymi.

Od czego powinniśmy zacząć?

Na pierwszym miejscu tak naprawdę ląduje edukacja. Bez niej żaden inwestor początkujący w żadnym wypadku nie powinien wkraczać w kryptowalutą branżę. Użytkownik znać musi samą specyfikę rynków. Niestety wciąż wiele osób pomija ten właśnie punkt. Zwykle niestety to się nie kończy happy endem. Inwestorzy tego typu stają się bardzo łatwym łupem dla oszustów oraz także dla piramid finansowych.

Nawet jeśli uda się jakimś cudem uniknąć wszelkich naganiaczy oraz także scamerów, istnieje spore ryzyko, że sami podejmą decyzję zakupową irracjonalną bądź też decyzję sprzedażową, zdezorientowani tym, co się dzieje na rynku. Tak chociażby było pod koniec roku 2017. To właśnie wtedy wiele osób kupowało Bitcoiny oraz także cały szereg innego rodzaju kryptowalut tylko ze względu na to, że rosły znacznie ich ceny. W efekcie sam rynek został przepełniony tak zwanymi ludźmi z ulicy. W momencie, gdy kursy spadać zaczęły, gracze początkujący, którzy zakupili na górce krypto aktywa, w popłochu się wyprzedawali z nich z bardzo dużą stratą.

Poza informacjami związanymi z samą specyfiką rynków przyswoić warto rynków także wiedzę na temat przechowywania bezpiecznego środków. Wybrać należy odpowiedni kryptowalutowy portfel oraz zabezpieczyć w sposób odpowiedni prywatne klucze, tak aby one nie wpadły w ręce niepowołane.

Jak widać rynek kryptowalut jest niezwykle wymagający. Musimy jednak mieć wiedzę na odpowiednim poziomie, aby móc zacząć inwestować. Co jak co, ale nikt z nas nie chce stracić swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Wielu początkujących inwestorów niestety zalicza wpadki. Wpadki liczą się ze straceniem pieniędzy. Musimy mieć to na uwadze. Raczej podchodźmy do tego rozważnie i z dużym profesjonalizmem. Wówczas unikniemy wpadki i straty pieniędzy. Warto także być ze wszystkimi newsami ze świata kryptowalut na bieżąco.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *