Jak założyć konto w banku przez internet?

Posiadanie konta w banku to dziś standard. Dzięki temu nie tylko trzymamy swoje pieniądze w bezpiecznym miejscu, ale także korzystamy z wielu udogodnień, jakie daje bankowość elektroniczna. Do niedawna, aby założyć konto bankowe, trzeba było tracić czas na stanie w kolejkach w oddziałach poszczególnych banków. Dziś można to zrobić o wiele szybciej, prościej i bez wychodzenia z domu. Przedstawiamy najwygodniejsze sposoby na założenie rachunku online. 

1. Konto bankowe przez internet od zaraz

2. Konto bankowe online przez selfie

3. Konto bankowe przez wideoweryfikację

Konto bankowe przez internet od zaraz

Jeśli zastanawiasz się jak otworzyć konto bankowe przez internet, najpierw sprawdź oferty różnych banków. Każdy z nich ma odrębny regulamin i zasady dotyczące otwarcia konta bankowego online. Wybierz ten bank, którego oferta jest najlepiej dopasowana do twoich oczekiwań. Najlepiej porównać poszczególne propozycje w rankingach dostępnych w sieci np. tutaj: https://rankingkont.pl/jak-zalozyc-konto-w-banku-lista-sposobow/. Warto wspomnieć, że niektóre banki proponują swoim nowym klientom specjalne premie już za samo założenie konta bankowego online. Możesz w ten sposób zyskać nawet kilkaset złotych. Aby założyć konto bankowe przez internet, odwiedź stronę banku, na którego usługi się zdecydowałeś. Upewnij się, że jest ona prawdziwa, a nie utworzona przez oszustów, którzy wyłudzają pieniądze od naiwnych. O tym, że strona jest autentyczna świadczy symbol kłódki przy adresie w wyszukiwarce. Następnym krokiem do założenia konta online, jest wypełnienie formularza, w który wpisuje się swoje dane osobowe, wraz z adresem e-mail i numerem dowodu osobistego. Bardzo ważny jest numer telefonu, ponieważ będzie służył do autoryzacji twoich operacji bankowych. Jeśli masz już konto w innym banku, system może poprosić cię o tzw. przelew weryfikacyjny. To przelew na małą kwotę, (zwykle 1 zł), którego celem jest potwierdzenie twoich danych. Przed wysłaniem swoich danych, koniecznie zapoznaj się z regulaminem banku i innymi dokumentami. Umowę założenia rachunku osobistego lub firmowego przywiezie ci kurier, jeśli wybierzesz taką opcję. Sprawdzi on twój dowód osobisty i przekaże dokumenty do podpisania, po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron. Konto bankowe możesz założyć także dzwoniąc na infolinię i rozmawiając z pracownikiem banku. Po podpisaniu umowy, bank aktywuje konto oraz wyśle ci kartę płatniczą. Od tej chwili możesz korzystać z bankowości internetowej, robić zakupy i płacić rachunki. Najwygodniej używać do tego celu aplikacji mobilnej.

Konto bankowe online przez selfie

Otwieranie konta za pomocą selfie, to nowość, która z pewnością spodoba się młodym. Musisz mieć tylko telefon z kamerą i dowód osobisty. Jak to działa? Najpierw wypełnia się formularz w aplikacji mobilnej i dołącza się zdjęcia obu stron dowodu osobistego. Potem aplikacja poprosi cię o wykonanie zdjęć twarzy w różnych ujęciach. Otrzymasz szczegółowe informacje jak to zrobić. Następnie system zweryfikuje twoje dane i…gotowe. Nie musisz robić przelewu weryfikacyjnego, ani załączać innych dokumentów. Twoje konto osobiste będzie aktywne natychmiast. Zakładanie konta bankowego nigdy nie było tak szybkie i proste. Pozostaje ci tylko czekać na kartę płatniczą. Dopóki jej nie otrzymasz, możesz realizować płatności kartą wirtualną, która będzie dostępna w twojej aplikacji. W podobny sposób możesz założyć konto bankowe online tylko za pomocą aplikacji dostępnej na stronie internetowej banku. Wystarczy ściągnąć ją na swój telefon i wybrać opcję „nowy klient”. Po uzupełnieniu formularza, konto aktywne będzie tuż po weryfikacji twoich danych. Jednak aby w pełni potwierdzić swoją tożsamość, warto odwiedzić oddział banku. Tylko w taki sposób będziesz mógł w pełni korzystać ze swojego konta osobistego. Przyda się to m.in w przypadku zakładania profilu zaufanego, dzięki któremu możliwe stanie się załatwianie różnych spraw urzędowych online.

Konto bankowe przez wideoweryfikację

Konto online możesz także otworzyć przez tzw. wideoweryfikację. Aby to zrobić potrzebny ci będzie dowód osobisty i urządzenie elektroniczne z kamerą wideo. Może to być komputer stacjonarny, laptop, tablet lub smartfon. Zakładanie konta w taki sposób początkowo odbywa się podobnie, jak przy wyżej opisanych metodach. Najpierw musisz wypełnić formularz i podać swoje dane osobowe. Miej przygotowany dowód tożsamości. Po uzupełnieniu formularza, wybierz opcję zawarcia umowy „wideoweryfikacja” lub „rozmowa wideo”. Zostaniesz połączony z pracownikiem banku, który poprosi cię o okazanie dowodu osobistego. Potem porówna twoją twarz ze zdjęciem, które masz w dowodzie. Warto zadbać o odpowiednie oświetlenie w pomieszczeniu, w którym przebywasz, aby ułatwić konsultantowi zadanie. Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, twój rachunek bankowy zostanie prawie natychmiast aktywowany. Możesz korzystać z niego zanim otrzymasz kartę płatniczą w aplikacji mobilnej banku. Istnieje również możliwość wykonywania transakcji przez blik, który jest równie wygodną formą płatności jak karta. Jeśli obawiasz się podawania swoich danych przez internet, pozostaje ci wizyta w oddziale banku, w którym założysz konto w tradycyjny sposób.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *