Jakie wybrać ubezpieczenie na życie w 2023 roku?

Przed zakupem polisy konieczna jest analiza Twoich potrzeb, a nasi konsultanci postarają się skonfigurować ubezpieczenie tak, aby jak najlepiej spełniało Twoje potrzeby. Możesz również skorzystać z porównywarki ubezpieczeń na życie dostępnej na naszej stronie internetowej. Wykupując ubezpieczenie na życie po 70 roku życia zyskasz bezcenny spokój ducha wiedząc, że Twoi bliscy otrzymają wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach. Jednak niektóre warianty najlepiej odpowiadają specyficznym potrzebom konsumentów w określonych sytuacjach.

Wybierz polisę na życie dopasowaną do Twoich potrzeb

Dlatego niezwykle ważne jest, aby przed dokonaniem wyboru dowiedzieć się jak najwięcej o ofercie. Należy pamiętać, że umowy ubezpieczenia na życie z funduszami kapitałowymi są zawsze długoterminowe. Dlatego ważna jest elastyczność oferty, zarówno w momencie podpisywania umowy (aby dobrze dobrać proponowane rozwiązanie do indywidualnych potrzeb), jak i w okresie obowiązywania umowy (aby zapewnić możliwość reagowania na zmiany w rodzinie) sytuacji finansowej, programy edukacyjne dla dzieci, potrzeby życiowe lub alternatywne inwestycje).

Znajdź agenta, który pomoże Ci wybrać odpowiednią polisę na życie

Tak, jeśli klient chce podpisać dobrą i sprawdzoną umowę. Podczas spotkania z agentem możesz zadać pytania dotyczące Twojej polisy, rozwiać wątpliwości lub dokonać zmian w zakresie ubezpieczenia i dopasować wycenę do swoich potrzeb. Ubezpieczenia, które można kupić online, to często produkt, który ma niewiele do zaoferowania. Pamiętajmy, że głównym celem agenta w dostarczaniu nam wycen ubezpieczenia jest sprzedaż konkretnego produktu, a nie realizacja naszych interesów. Dlatego zawierając umowę, konsument powinien zwrócić uwagę na oferowane mu gwarancje lub symulacje potencjalnego zysku. Poza tym firmy ubezpieczeniowe nie prowadzą działalności charytatywnej, musimy wiedzieć, że umowy zawierane są głównie po to, aby zapewnić zysk przedsiębiorcy, niestety czasem kosztem konsumenta. Nie ma sensacyjnych ofert przeznaczonych dla konkretnych konsumentów.

Sprawdź również: Jaka jest prognoza inflacji na rok 2023 dla Polski?

Weź pod uwagę swoje potrzeby

Nie ma to jednak nic wspólnego z Twoimi osobistymi potrzebami, więc musisz przejrzeć naszą listę zgodnie z własnymi kryteriami. Zasada jest jedna: im więcej oczekujesz od polisy, tym wyżej będziesz zainteresowany naszymi rankingami ubezpieczeń na życie. Wiesz, nie chcesz zostawić swoich bliskich bez pomocy, jeśli zabraknie Ci pomocy. Trzeba jednak ocenić, na jakie zabezpieczenie zasługują. Potrzeby każdej rodziny są inne, dlatego trudno jest podać ogólny wzór na to, ile twoja ukochana osoba powinna otrzymać odszkodowanie po twojej śmierci. Możesz jednak skorzystać z prostych obliczeń.

Warto wiedzieć: Stopy procentowe – Kiedy kupić mieszkanie w Polsce?

Zapoznaj się z cechami różnych polis ubezpieczeniowych na życie

Szczegóły zakresu ochrony – w tym wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela – znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia indywidualnego „Pakiet na życie”. Tabela składek ubezpieczeniowych CA Życie TU S.A. określa wysokość składek ubezpieczeniowych za zawarcie poszczególnych umów ubezpieczenia. Przeznaczenie ubezpieczenia na życie może być różne, np. ochronne lub hybrydowe. Celem polisy ochronnej jest ochrona przyszłości ubezpieczonego i jego bliskich, podczas gdy polisa hybrydowa oprócz ochrony może zapewnić długoterminowe oszczędności lub inwestycje ze stałą składką. Możesz zapewnić wsparcie finansowe sobie i swoim bliskim w trudnych chwilach życiowych: w przypadku choroby lub śmierci.

Czytaj również: Waloryzacja emerytur w roku 2023 – Ile zyskają seniorzy?

Wyceń oferty ubezpieczeń na życie

Kupując ubezpieczenie na życie, upewnij się, że kwota polisy, zasięg i kwota składki są tym, czego najbardziej potrzebujesz. Powinieneś również zapytać o zwolnienie z odpowiedzialności, obowiązujące okresy karencji i ograniczenia świadczeń. Porównaj oferty w rankingach ubezpieczeń na życie, a szybko przekonasz się, że ubezpieczenie na życie to bardzo przydatny produkt. Miesięczne składki wystarczą na przykład na pokrycie Twojej rodziny na wypadek śmierci, niezdolności do pracy lub poważnej choroby – wszystko zależy od wybranego przez Ciebie zakresu ubezpieczenia.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *