Już za 2 dni premiera gry Cyberpunk 2077. Co warto wiedzieć?

Nie da się ukryć, że na ten tydzień czekali wszyscy gracze i to z całego świata. Już w najbliższy czwartek, 10 grudnia odbędzie się premiera gry Cyberpunk 2077. Jest to najbardziej oczekiwana gra w tym roku na świecie.

Czy ktoś pamięta jeszcze pierwsze informacje dotyczące Cyberpunka? W maju w roku 2012 CD PROJEKT poinformował o produkcji nowego tytułu z Mikiem Pondsmither (projektantem gier RPG). Spółka warszawska zdecydowała się na stworzenie produkcji, która była oparta na cyberpunktowym świecie. Jest ona daleka od świata wiedźmińskiego fantasy.

Po ponad ośmiu latach nadszedł ten długo wyczekiwany momenty, gdy gracze ocenić mogli jak CD PROJEKT sobie poradził w produkcji świata cyberpunkowego. Widząc jak ogromna społeczność zbudowana została wokół Cyberpunka, można stwierdzić śmiało, że gra odniosła już ogromny sukces.

Na kilka dni przed samą premierą zebraliśmy wszelkie informacje najważniejsze dotyczące gry Cyberpunk 2077. W miejscu tym również warto sobie przypomnieć pierwsze materiały z tejże gry, które zostały opublikowane na początku roku 2013.

Jakie są oczekiwania względem tej gry?

Pomimo przekładania kilkukrotnego daty premiery, oczekiwania zarówno graczy, jak i także inwestorów względem tej gry są naprawdę ogromne. Od wielu miesięcy ta gra znajduje się na pierwszym miejscu jeśli chodzi o zestawienie Top Wishlists Steam. Także od kilku tygodni Cyberpunk okupuje samo podium zestawienia o nazwie Global Top Sellers platformy i to pomimo okres przedsprzedażowego.

Spodziewana sprzedaż

Skoro mowa już o przedsprzedaży, to sam CD PROJEKT spodziewa się, że znaczna większość kopii gry w tymże roku zakupiona zostanie w cyfrowej formie. Gdy patrzy się na przedsprzedaż, to cyfrowa dystrybucja idzie naprawdę bardzo dobrze. Piotr Nielubowicz, który jest wiceprezesem do spraw finansowych spółki zapowiedział, że są skłonni oczekiwań, że podział pomiędzy dystrybucją cyfrową i fizyczną będzie oczywiście na korzyść dystrybucji cyfrowej. A jak bardzo? Na pewno to będzie więcej niż w przypadku gry Wiedźmin 3 oraz więcej niż pięćdziesiąt procent. Jak już widzieliśmy po Wiedźminie 3, im dłużej na rynku jest gra, tym więcej sprzedaży jest cyfrowo realizowanych.

Samo przełożenie daty premiery na grudzień, według samego Neila Camplinga z Mirabaud Securities, sprzedaż tytułu przesunie na następny rok. Jak powiedział właśnie dla PAP Biznes, w czwartym kanale spodziewają się sprzedaży na poziomie dwudziestu sześciu milionów. Obecnie prognozy zostały zredukowane do siedemnastu milionów egzemplarzy. Firma oczekuje nadal, że do końca przyszłego roku CD PROJEKT sprzeda jakieś pięćdziesiąt milionów sztuk gry o nazwie Cyberpunk 2077.

Z danych, które zostały zebrane przez PAP Biznes wynika, że znaczna większość analityków spodziewa się sprzedaży na poziomie około trzydziestu milionów w rok od samej premiery. Analitycy także obniżyli szacunki sprzedaży na czwarty kwartał tego roku, z uwagi na opóźnienie samej premiery.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *