Kalendarz GPW: od 14-17 kwietnia (CCC, Energa oraz Ursus)

Jak co tydzień publikuje kalendarz GPW na następujące dni w tygodniu. Poniżej rozpiska czterech najbliższych dni (14-17 kwietnia 2020 roku). Co nas czeka w tym tygodniu? O tym już przekonamy się za chwilkę. Zapraszamy serdecznie do lektury.

14 kwietnia 2020 roku, wtorek

We wtorek, 14 kwietnia 2020 roku firma Bioton opublikuje raport finansowy, skonsolidowany za rok 2019.

Spółka biotechnologiczna, która wchodzi w skład indeksu SWIG80 w roku 2018 osiągnęła przychody ze swojej sprzedaży w wysokości – 241,16 miliona złotych. Są to przychody najniższe od 2009 roku. Operacyjna strata wyniosła dokładnie 52,41 miliona złotych. Z kolei zysk skonsolidowany netto wynosił 26,26 miliona złotych. Gdy weźmiemy pod uwagę kwartalne wyniki z zeszłego roku, to Bioton na pewno zaprezentuje wynik ujemny z operacyjnej działalności, istnieje także spora szansa na osiągnięcie przychodów jeszcze niższych niż w roku 2018. Nie jest to w żadnym wypadku dobra wiadomość. Będziemy obserwować jak to będzie się kształtowało w niedalekiej przyszłości.

Akcje Biotonu przed otwarciej sesji wtorkowej wyceniane są po 4,3900 złotych.

Swoje wyniki finansowe również opublikuje Astarta Holding.

Akcje wycofali z obrotu: ES-System oraz Arcus.

15 kwietnia 2020 roku, środa

W dniu jutrzejszym swoje wyniki finansowe za rok 2019 opublikują następuję firmy: MCI Capital, Bumech oraz Bowim.

16 kwietnia 2020 roku, czwartek

Ursus – publikacja finansowego skonsolidowanego raportu za rok 2019.

Spółka znajdująca się w restrukturyzacji produkująca rolniczy sprzęt w roku 2018 osiągnęła ze sprzedaży przychody w wysokości 214,63 miliona złotych, zaś sama strata z operacyjnej działalności (EBIT) wyniosła dokładnie 132 miliona złotych. Strata skonsolidowana netto wyniosła dokładnie 140,87 milionów złotych. Gdy bierzemy pod uwagę kwartalne wyniki z roku 2019 Ursus niemal na sto procent osiągnie wynik ujemny z operacyjnej działalności oraz zanotuje stratę, z kolei przychody ze sprzedaży będą o wiele niższe niż rok wcześniej.

Musimy także zauważyć, że spółka się znajduje w trendzie spadkowym długoterminowym. Jest to niemal siedemdziesiąt procent straty rok do roku. Jednocześnie zauważmy, że przed wierzycielami licznymi chroni ją znacznie przyśpieszone układowe postępowanie.

Jeszcze przed rozpoczęciem sesji wtorkowej akcje Ursusa notowane były po 0,5290 złotych. Nie jest to imponująca kwota.

W środę zostaną także opublikowane kolejne wyniki finansowe firm.

Kto w środę opublikuje wyniki finansowe? Otóż wyniki finansowe również opublikują takie firmy jak: P.A. Nova, Mex Polska, MOL Magyar Olaj, Magna Polonia, Master Pharm, Krka, Kino Polska oraz CC Energy.

WZA: Będzin, 4Mass, Ultimate Games, MOL Magyar Olaj.

A co w piątek 17 kwietnia 2020 roku?

Jeśli chodzi o piątek 17 kwietnia 2020 roku to swoje wyniki finansowe opublikują następujące firmy: Primetech, Polimex Mostostal Newag oraz Energa.

WZA: CCC. Tutaj będzie podejmowany temat w sprawie podwyższenia zakładowego kapitału.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *