Klabater nawiązuje współpracę ze studiem Starni Games i poszerza potfolio

Klabater SA podpisał umowę wydawniczą ze studiem Starni Games. Spółka przygotuje i wyda adaptację gier z serii Strategic Mind (Blitzkrieg  oraz The Pacific) na platformach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Klabater konsekwentnie rozwija działalność portingową i wydawniczą. Tym razem do katalogu wydań konsolowych Spółki dołączą cenione gry strategiczne z serii Strategic Mind wyprodukowane przez doświadczone studio Starni Games z Ukrainy. Obie produkcje stanowią prawdziwe wyzwanie dla graczy lubujących się w strategii i tematyce II Wojny Światowej. Tytuły te zostaną wybrane nieprzypadkowo, ich profil jest bowiem zgodny z linią wydawniczą Klabatera, która opiera się na dwóch głównych filarach: ambitnych grach narracyjnych inspirowanych historią oraz rozbudowanych produkcjach strategicznych.

Gry z serii Strategic Mind to strategie turowe, których akcja osadzona jest w czasach II Wojny Światowej. Pierwszym co przykuwa uwagę jest nowoczesna oprawa graficzna. Za piękną oprawą kryje się również niezwykle rozbudowana i wymagająca mechanika rozgrywki. W Strategic Mind: Blitzkrieg gracze prześledzą kampanię niemiecką dowodząc potężną machiną wojenną Wehrmachtu, dążąc przy tym do ostatecznego zwycięstwa nad aliantami w Europie. W Strategic Mind: The Pacific akcja skupia się z kolei na zmaganiach pomiędzy siłami zbrojnymi Stanów Zjednoczonych i Cesarstwa Japonii od ataku na Pearl Harbour po inwazje na Wyspy Japońskie.  Gry stworzono z wielką starannością i dbałością o szczegóły historyczne oraz, co raczej nietypowe dla gatunku, urozmaicono bogatym wątkiem fabularnym, który przybliży graczom losy kluczowych postaci historycznych z okresu, takich jak Franz Halder, Heinz Guderian, Erich von Manstein, Erwin Rommel, Karl Dönitz, Wilhelm Canaris, Hermann Göring i innych.

Obydwa tytuły zadebiutowały na platformie Steam w 2020 roku, zbierając bardzo dobre oceny od graczy (ponad 80% pozytywnych recenzji użytkowników serwisu), nagrody od mediów, a także osiągając świetne wyniki sprzedażowe. 

 

Możliwość opracowania i wydania adaptacji tak złożonych gier jest dla nas okazją do wejścia na rynek konsolowy premium A+ – mówi Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze – To duże wyzwanie, ponieważ dobre przygotowanie portu rozbudowanej gry strategicznej na konsole zawsze należało do najtrudniejszych zadań. Mamy jednak spore doświadczenie,  pracowaliśmy przecież m.in. nad strategicznym tycoon’em Big Pharma oraz jesteśmy pasjonatami historii. 

Klabater planuje wydać obydwie gry w przyszłym roku, a z czasem również zacieśnić współpracę ze studiem Starni Games, przenosząc kolejne tytuły developera na konsole. 

Jestem przekonany, że połączenie naszego doświadczenia w produkcji gier strategicznych na PC i wiedzy zespołu Klabatera dotyczącej rynków konsolowych, okaże się dużym sukcesem – mówi Ihor Tymoshenko, Chief Executive Officer w Strani Games. Wspólnie uda nam się przedstawić serię Strategic Mind wielu nowym graczom. Mam nadzieję, że rozbudowana gra strategiczna z elementami fabularnymi będzie powiewem świeżości na rynku konsolowym. 

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *