Klabater zapowiada Norę – dodatek do Crossroads Inn

 Notowany na NewConnect Klabater SA zapowiedział rozbudowany dodatek do Crossroads Inn zatytułowany Nora,  który umożliwi graczom prowadzenie nielegalnych interesów i otworzy nowe możliwości rozwoju karczmy, w której rozgrywa się akcja gry. Nora będzie dostępna od 28 kwietnia na platformach Steam oraz GOG.com. 

Crossroads Inn to połączenie rozbudowanej gry z gatunku management sim z fabularnymi rozwiązaniami znanymi z gier role-playing. Produkcja oferuje dwa oddzielne tryby, Campaign i Sandbox. Pierwszy z nich pozwala przeżyć nieliniową przygodę z elementami RPG – decyzje handlowe odbiją się szerokim echem, budząc zainteresowanie potężnych graczy na politycznej scenie Delcrys. Tryb Sandbox skierowany jest do fanów symulacji, rozgrywka skupia się na zarządzaniu własnym biznesem i rozwijaniu karczmy.

W Crossroads Inn gracz wciela się we właściciela tawerny, która znajduje się  w samym sercu baśniowej krainy Delcrys. Do zadań grającego należy zatrudnienie i wyszkolenie odpowiednich pracowników, zarządzanie dostawami, tworzenie nowych przepisów kulinarnych oraz ustalanie menu dopasowanego do odwiedzających gości.

Gracz może planować z wyprzedzeniem, dogadzać różnym grupom społecznym odwiedzającym lokal,  a w konsekwencji stać się najsłynniejszym oberżystą w historii Delcrys.

Po premierze obiecaliśmy fanom Crossroads Inn dalszy rozwój samej gry i dużo nowej zawartości. Nora to już drugi dodatek – powiedział Robert Ogłodziński, szef studia Kraken Unleashed.

To spełnienie marzenia o połączeniu konwencji fantasy z „Podziemnym kręgiem”. Chcemy by gracze, którzy już dobrze znają Crossroads Inn, mieli okazje wyjść poza utarte schematy i otworzyć swój biznes na nielegalne walki oraz wpływy z czarnego rynku i szarej strefy.

Dodatek Nora pozwoli graczowi:

  • Wybudować specjalną podziemną arenę i zorganizować nielegalne walki na pięści
  • Zarobić na zakładach – goście obstawią wyniki podziemnych turniejów
  • Zdobyć składniki dostępne tylko na czarnym rynku, m.in. jaja gryfa czy mięso Daera, by zaserwować nowe ekskluzywne dania
  • Zasadzić nowe rośliny: zakazane ziele fajkowe i rośliny „lecznicze”
  • Wybudować mniejszą arenę, gdzie odbywać będą się walki liqueratów
  • Postawić przyrządy do ćwiczeń, gdzie pięściarze i okoliczni mieszkańcy będą mogli trenować, m.in. słup do wspinaczki, worki treningowe i nowe manekiny do ćwiczenia walki
  • Zamontować na suficie nowe lampy, pozwalające na prowadzenie podziemnej plantacji ziela fajkowego
  • Kupić stół alchemiczny, by wytwarzać lekarstwa… lub narkotyki
  • Zbudować loch, do którego będzie można wtrącić niewygodnych gości
  • Zbudować dla ochrony specjalny system sekretnych przejść.

Klabater udostępnił specjalną infografikę, która w szczegółach opisuje zaplanowaną nową zawartość do Crossroads Inn.

 

Crossroads Inn znalazła się w podsumowaniu platformy Steam wśród najlepszych nowych gier 2019 roku – Steam’s GLOBAL TOP NEW GAMES OF 2019. Rozszerzenie Nora zadebiutuje na PC (przez Steam i GOG) 28 kwietnia w cenie 25,49 zł. Więcej informacji o grze na Steam Card lub stronach FacebookTwitter poświęconych Crossroads Inn.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *