KNF ostrzega przed Fraktal Trader

Komisja Nadzoru Finansowego, czyli instytucja, która dba o bezpieczeństwo i transparentność instytucji finansowych, opublikowała ostrzeżenie dotyczące spółki Fraktal Trader, wraz z innymi przynależnymi jej podmiotami.

Już wcześniej firma Fraktal Trader ze względu na swoje aktywności była opisywana przez fundację zrzeszającą traderów pod nazwą Trading Jam Session jako firma nierzetelna.

Charakterystyka firmy Fraktal Trader

Firma Fraktal trader to firma zajmująca się całodniowym szkoleniami warsztatowymi uzupełniana edukacją online. Zgodnie z ich ofertą szkoleń, początkujący trader podczas szkolenia dowie się jak posługiwać się platformą, jak analizować wykresy pod kątem przewidywania wzrostów i spadków, jakie są formacje spadku oraz wzrostu, a także w jaki sposób najlepiej minimalizować ryzyko i zabezpieczać swój kapitał.

Jak wiadomo, w celu prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi, w skład czego wchodzi również działalność edukacyjna, wymaga odpowiedniego zezwolenia. Zgodnie z decyzją komisji,  Fraktal Trader sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Łodzi, Fraktal Trader sp. z o.o. International sp. k. z siedzibą w Łodzi, FT Szkolenia S.C. z siedzibą w Cieszynie, Fraktal Trader S.C. z siedzibą w Warszawie oraz Fraktal Trader LLC z siedzibą w USA  zostały wpisane na listę ostrzeżeń jaki firma działająca bez odpowiedniego zezwolenia.

Właściciele firmy, zachęcając do skorzystania z usług szkoleniowych wychwalali pod niebiosa potencjał szybkiego zarobku na rynku walutowym, jednocześnie absolutnie pomijając kwestie ryzyka utraty całego depozytu.

Zdemaskowanie działalności Fraktal Trader przez Trading Jam Session

Trading Jam Session, czyli organizacja zajmująca się zrzeszeniem traderów w Polsce w niedalekiej przeszłości postanowiła opublikować nagrania, które pokazują mechanikę prowadzenia szkoleń przez Fraktal Trader. Pierwszym krokiem były stosunkowo tanie warsztaty, które po wpisaniu kodu promocyjnego kosztowały około 300 złotych.

Na tych kursach uczestnik nie dowiadywał się żadnych istotnych kwestii związanych z tradingiem, a jest tylko świadkiem wywodów dotyczących tego, jaką fortuną zbijają właściciele firmy. Następnym krokiem było zaproszenie na szkolenie profesjonalne, które kosztowało już kilka tysięcy złotych.

Negatywne informacje o firmie Fraktal Trading mieliśmy okazję już czytać pod koniec 2018 roku, gdzie na wielu branżowych serwisach pojawiały się opinie dotyczące tego, jak niekompetentne osoby prowadzą szkolenie, reklamując je jako prostą i szybką drogę do milionów na koncie.

Komisja Nadzoru Finansowego i lista ostrzeżeń

W obliczu wszystkich przesłanek, Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła wszystkie podmioty związane z Fraktal Trader na listę ostrzeżeń. Lista ostrzeżeń jest opublikowanym i dostępnym na stronie internetowej KNF zbiorem wszystkich firm finansowych, wobec których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Ta lista ma chronić potencjalnych klientów przed skorzystaniem z usług takiej firmy.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *