Kombinat Konopny padł w Polsce rekord crowdfundingu

Publiczna oferta akcji Kombinatu Konopnego ukończyła się w tempie wręcz błyskawicznym. Sama zbiórka trwała około czterdziestu minut, co jest rekordem nowym polskiego udziałowego crowdfundingu.

Oferta crowdfundingowa Kombinatu Konopnego

O tym, że konopna branża obecnie jest jedną z rozwijających się najszybciej branż w wielu państwach, już pisaliśmy nieco ponad trzy miesiące temu. Dokładnie w tekście – Konopie na GPW wskazaliśmy jednak, że w naszym kraju jej sukces ewentualny w dużej mierze będzie zależeć od prawnych regulacji. Ponadto, pomimo, że podmiotu pojedyncze związane z konopiami się znajdują nawet na giełdzie, to do tej pory nie zachwycały one raczej inwestorów.

Na rynku tymczasem pojawiła się crowdfundingowa oferta Kombinatu Konopnego. Sama sprzedaż akcji ruszyła w dniu 16 listopada o godzinie 16.20. W jakieś czterdzieści minut aż 4,2 miliony złotych udało się zebrać. W naszym kraju jeszcze nigdy zbiórka kwoty podobnej nie zakończyła się tak samo szybko. Nawet niezmiernie głośna crowdfundingowa akcja Wisły Kraków z ubiegłego roku trwała nieco ponad dwadzieścia cztery godziny. W przypadku samej oferty Kombinatu Konopnego licznych technicznych problemów nawet doświadczyła crowdfundingowa platforma Crowdway, która tak ogromnego zainteresowania po prostu nie wytrzymała.

Prezes jednak nie wyskoczył jak Filip z konopi

Tak naprawdę za powstanie spółki Kombinat Konopny odpowiada sam Maciej Kowalski, który posiadał dotychczas stu procent udziałów w tymże podmiocie (po emisji zostanie właścicielem 82,64 procent udziałów). Tematem samych konopi zajmuje się od dobrych kilkunastu lat. W latach między 2014 a 2018 stworzył, jak i także rozwinął firmę o nazwie HemPoland, która z samą chwilą przejęcie przez spółkę kanadyjską The Green Organic Dutchman została wyceniona na sto milionów złotych.

Środki, które zostały pozyskane z emisji pozwolić mają sfinansować samą komercjalizację dwóch gałęzi podstawowych rozwoju Kombinatu Konopnego. Chodzi o uruchomienie produkcji tekstylnych wyrobów oraz produkcja cenowo przystępnych olejków CBD. Dzięki samym środkom z emisji akcji zostanie zatem uruchomiona produkcja rzemieślnicza przędzy konopnej, z której powstaną następnie odzieżowe wyroby oraz także wyroby tapicerskie.

 
Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *