[ Koronawirus ] PLL LOT zawiesza loty do Francji

Polski rząd wprowadził nowe rozporządzenie dotyczące zakazu ruchu lotniczego. W zawiązku z tym LOT poinformował, że od środy zawiesza regularne rejsy do Francji. Dla osób, które w najbliższych dniach planowały powrót do kraju w dniach od 16 do 20 września zorganizowanych zostanie siedem lotów czarterowych.

Dla kogo przeznaczone są loty czarterowe?

W komunikacie spółki można przeczytać, że zawieszenie lotów do Francji jest odpowiedzią na wytyczne zawarte w rozporządzeniu rządu. Przewoźnik podał jednak daty i trasy wspomnianych lotów czarterowych dla wracających do Polski. Loty odbywać się będą od środy do niedzieli. Cztery rejsy przebiegać będą na linii Paryż-Warszawa w dniach 16-19 września. Trzy pierwsze samoloty wystartują o 19.45, natomiast ostatni o 10.55. Pozostałe loty odbędą się na linii Nicea-Warszawa 16, 18 i 20 września. Samoloty wylatywać będą z lotniska na Lazurowym Wybrzeżu o godzinie 10.40.

Przedsiębiorstwo zapewnia podróżujących, że proponowane połączenia będą dostępne dla nich bez dodatkowych opłat, o ile posiadają oni już bilety na powrót do kraju.

W komunikacie można przeczytać, że osoby, które nie posiadają rezerwacji na powrót do Polski, mogą skorzystać z pomocy LOT-u. Zainteresowani są proszeni o wysyłanie swoich danych osobowych wraz z numerem telefonu oraz adresem e-mail na skrzynkę mailową przewoźnika. Klient powinien także podać preferowane przez niego połączenie. Cena biletu powrotnego wynosi około 600 złotych.

Przedsiębiorstwo jednocześnie daje swoim klientom pewność, że bilety, które zostały zakupione do 15 września włącznie są cały czas ważne. Przewoźnik zapewnia, że nawiązał kontakt z pasażerami, przekazując im informacje niezbędne do bezpiecznego powrotu do kraju. Umożliwia on także dokonywanie zmian w rezerwacjach.

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów

We wtorek udostępniono najnowsze rozporządzenie Rady Ministrów. Zakazami połączeń lotniczych objęto 30 krajów. W miejsce wykreślonych państw, jak Indie, Meksyk czy Rumunia, dopisana została Francja. Z tego względu PLL LOT podjął decyzję o zapewnienie lotów powrotnych swoim klientom przebywającym we Francji.

Rozporządzenie, o którym mowa, obowiązuje od 16 września. Swoją moc straci 29 września. Po tym czasie ogłoszona zostanie nowa lista państw, które obejmie zakaz lotów.

Spod restrykcji zawartych w rozporządzeniu wyłączone zostały loty międzynarodowe odbywające się na zlecenie lub za zgodą Premiera Rzeczypospolitej Polskiej. Przeprowadzane mogą być również loty wyczarterowane przed datą wejścia w życie rozporządzenia, które zlecili organizatorzy turystyki bądź podmioty działające na jego zlecenie.

Przyjmowane będą także loty z tych państw, które przedstawiły Rzeczypospolitej Polskiej rozwiązania gwarantujące, że na pokładzie samolotu znajdą się osoby legitymujące się negatywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2. W rozporządzeniu przedstawiona została również lista państw, wdrażających wyżej wymienione rozwiązania, która ma być na bieżąco uaktualniana przez ministra spraw zagranicznych.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *