Krach zachęca do inwestowania w Bitcoin w marcu

Duże spadki ceny Bitcoina w ostatnich tygodniach wywołały prawdziwe oblężenie giełd kryptowalutowych. Inwestorzy postarali się wykorzystać sytuację i nabyć BTC po wyjątkowo niskich cenach, by skorzystać na tym w przyszłości.

Zainteresowanie Bitcoinem wzrosło po dużym spadku

Bitcoin nie okazał się tym rodzajem aktywów, w kierunku którego zwrócili się inwestorzy wobec kryzysu na rynkach wywołanego pandemią koronawirusa, mimo że takie były przewidywania analityków. Nie jest tajemnicą, że w sytuacjach kryzysowych najważniejsi rynkowi gracze mają tendencję do wybierania rozwiązań oferujących największe bezpieczeństwo. Obrazowo mówi się, że jak marynarze w trakcie sztormu zawijają do „bezpiecznych przystani”. Obecny krach nie ominął jednak najpopularniejszej z kryptowalut.

Najgorsze były 24 godziny 12 i 13 marca, gdy Bitcoin stracił ponad 50 % swojej wartości. Spadki trwały jednak już wcześniej, bo od lutego. Wydarzenia międzynarodowe tylko jeszcze mocniej je przyspieszyły. W ostatnich dwóch miesiącach cena BTC spadła łącznie o 63 %. Nie oznacza to jednak, że inwestorzy stracili zainteresowanie tą kryptowalutą. Co więcej, ze strony giełd krypto napływają informacje o bardzo dynamicznym wzroście liczby traderów. Pod koniec marca giełda Kraken zanotowała wzrost nowych rejestracji aż o 83 %. Podobne doniesienia przekazały także giełdy Bitfinex, Luno, Paxful czy OKEx.

Zakupy większe w okresie wyprzedaży

Zainteresowania nie tracą także dotychczasowi inwestorzy, którzy wobec znaczącej deprecjacji Bitcoina dostrzegli dla siebie szansę nabycia go w cenach znacznie niższych niż jeszcze niedawno. Według serwisu Longhash wiele dostępnych statystyk pokazuje taką tendencję. Co więcej, właśnie we wspomnianych dniach największego spadku ceny, czyli 12-13 marca detaliczni inwestorzy kupowali znacznie więcej BTC niż sprzedawali.

Mimo że mowa przecież o okresie wyjątkowo intensywnej wyprzedaży. Różnica między wolumenem kupna i sprzedaży w tych dniach wyniosła aż 69 % na rzecz kupna. Takie informacje przekazała platforma Coinbase, która w ciągu ostatnich 12 miesięcy zanotowała również o 60 % wyższy współczynnik kupna i sprzedaży, a także pięciokrotny wzrost depozytów gotówkowych.

Reguły się zmieniają

Sytuacja na rynku kryptowalut i szerzej na całym rynku finansowym jest nieco nietypowa, jeśli wziąć pod uwagę dotychczasowe reguły. Zwykle dotąd było bowiem tak, że poszczególne aktywa zyskiwały raczej w sytuacji hossy. Sam Bitcoin skorzystał z tego prawa pod koniec 2017 roku. Teraz jednak zasady się odwróciły i zyskuje w momencie dużej wyprzedaży. Podobnie jest zresztą z niektórymi innymi aktywami inwestycyjnymi, co widać bardzo dobrze po niezwykle dynamicznym w ostatnim czasie przyroście liczby rachunków maklerskich.

Więcej: https://www.bitcoin-squad.com/pl/bitcoin-era-opinie/

Dlaczego tak się dzieje? Tę sytuację można wyjaśnić jako pozostałość po okresie dobrej koniunktury. Wielu inwestorów w jej trakcie zdołało odłożyć znaczne środki i powstały u nich nadwyżki finansowe. Widząc zaś spadki cen niektórych aktywów postanowili wykorzystać swoje pieniądze wybierając się na „zakupy”.

Show More

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *