Kredyt hipoteczny przy działalności gospodarczej – Zdolność

Prowadzenie firmy oczywiście wiąże się z koniecznością posiadania środków pieniężnych. Musimy pamiętać, że banki całkiem inaczej oceniają zdolność kredytową od osób fizycznych jak i także przedsiębiorstw. Co jednak w momencie, gdy osoba prowadząca działalność gospodarczą ma zamiar ubiegać się o kredyt hipoteczny? Jak to w praktyce wygląda oraz jaka jest zależność pomiędzy kredytami hipotecznymi, a działalnościami gospodarczymi?

Kredyt hipoteczny dla firm oraz dla osób, które powadzą działalność gospodarczą

Kredyty firmowe są źródłem finansowania działalności gospodarczej najczęstszym, jednak zobowiązania tego typu właściciele przedsiębiorstw również zaciągają do prywatnych celów. Przykład może stanowić kredyt hipoteczny dla firm. Wiedzieć warto, że nie każda branża będzie punktowana tak samo jeśli chodzi o tak zwany scoring kredytowy.

Istnieją takie, które zostać mogą ocenione gorzej chociażby z uwagi na większe biznesowe ryzyko. Kredyt mieszkaniowy na firmę mają dużo mniejsze szanse uzyskać przedsiębiorcy, którzy pracują w takich branżach jak: turystyczna, ubezpieczeniowa, budowlana, transportowa. Co więcej, identyczna zasada dotyczy osób, które prowadzą własną działalność związaną z pośrednictwem finansowym oraz gastronomią.

Ryczałt, a kredyt hipoteczny

Całkiem inna zasada dotyczy przedsiębiorców, którzy się rozliczają na podstawie ryczałtu. Kredyt hipoteczny a ryczałt jednak się rządzą całkiem innymi prawami. Musimy wiedzieć, że zbadanie dochodu wnioskodawcy jest podstawą do wyliczenia zdolności kredytowej przez bank. Jeśli chodzi o ryczał przedsiębiorcy płacą podatek od przychodu.

Analitycy bankowi zarobki tego rodzaju firm traktują jako pewien procent od przychodów. W praktyce zatem się może okazać, że zgodnie z wyliczeniami ich okaże się, że dochód danej firmy, która się rozlicza ryczałtowo, potraktowany zostanie jako 25 procent jej przychodów. Problem także stanowi kredyt hipoteczny, a ryczałt dokładnie 5,5 procent, gdyż w takim wypadku zdolność kredytowa przedsiębiorcy zostać może uznana na podstawi dwudziestu procent przychodu firmy.

Kredyt hipoteczny dla firmy jednoosobowej

Kredyt hipoteczny dla jednoosobowej firmy jest obwarowany wieloma ograniczeniami. Nie są one jednak odmienne zasadniczo od tych, z jakimi mieć będą do czynienia przedsiębiorcy, którzy prowadzą firmę, w której są zatrudnieni również inni pracownicy.

Kredyt hipoteczny dla osób, którzy prowadzą jednoosobową działalność jest przyznawany coraz częściej. Wymóg stanowi czas określony prowadzenia firmy, o czym nieco później się dowiemy.

Zdolność kredytowa, a działalność gospodarcza

Jak się prezentuje zdolność kredytowa przy działalności gospodarczej? Na sam początek przypomnieć należy, czym jest zdolność kredytowa. Jest to nic innego jak zdolność do spłaty całego finansowego zobowiązania razem z jego kosztami dodatkowymi, w terminie, który jest określony w umowie kredytowej.

Każdy bank, niezależnie od tego, czy kredytu udziela osobie fizycznej, czy też przedsiębiorstwu, za każdym razem analizuje dokładnie zdolność kredytową klienta. Zbadaniu kredytowej zdolności służy tak zwana analiza kredytowa. Banki całkiem inaczej podchodzą do kredytowej analizy w przypadku firm, które się ubiegają o finansowanie.

Jakich unikać należy błędów, aby nie mieć problemu z uzyskaniem na działalności kredytu hipotecznego?

Zdolność kredytowa poprawić można, ale i także pogorszyć, co ma odniesienie szczególnie w przypadku przedsiębiorców. Czego powinniśmy zatem unikać? Na pewno będzie to ni wskazanie dochodu w działalności gospodarczej.

W przypadku tym dochód netto dla przedsiębiorców określa się według wzoru, który wygląda następująco: dochód = przychód – składki ZUS – należy podatek.

Nie należy również wskazywać strat w miesiącach pojedynczych działalności gospodarcze, co raczej jest nagminne, gdyż przedsiębiorcy się starają płacić możliwie najmniejsze podatki. Lepiej unikać także zawieszania działalności. Bank ją potraktuje jako zamknięcie firmy. Kłopot również będą stanowiły nieregulowane należności w ZUS-ie.

Kredyt hipoteczny – kosz kredytu i wysokości rat

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *