Kredyty hipoteczne [ koronawirus ]- ranking na Maj 2020

Zainteresowanie kredytami hipotecznymi jest bardzo duże, ponieważ pozwalają one na zakupienie swojego wymarzonego mieszkania i przeprowadzenie się do miejsca, w którym chciało się być od bardzo dawna. W tym przypadku ważna jest jednak rzetelna decyzja z zakresu doboru takiego kredytu, więc bez dobrego rankingu się nie obędzie. Z pomocą rankingu kredytów hipotecznych można poszerzyć swoją wiedzę na temat poszczególnych ofert, porównać je ze sobą i wymienić wszystkie ich najmocniejsze strony.

Jakie są najtańsze kredyty hipoteczne przy małym wkładzie własnym?

Najtańsze kredyty hipoteczne interesują chyba każdego, a zalicza się do nich wszystkie te, które cechują się minimalnym wkładem własnym. To bardzo ważne szczególnie wtedy, gdy nie ma się odłożonych oszczędności lub jest się bardzo młodą parą, np. po ślubie, która chciałaby się usamodzielnić i założyć własne gniazdko rodzinne. Pod uwagę weźmie się kredyty na nieco ponad 300 tysięcy złotych, z 10-procentowym wkładem własnym. Najtańsze kredyty hipoteczne na rynku to:

  • Bank Millenium – zaledwie 3 procent oprocentowania, przy racie wynoszącej 1280 złotych. Ponadto całkowity koszt kredytu wynosi w tym przypadku nieco poniżej 172 tysiące złotych. Na uwagę zasługuje także niskie RRSO (3,3 %),
  • Bank BPS – oprocentowanie jest tutaj nieco niższe, ponieważ wynosi 2,89 procenta. Rata obowiązująca klientów będzie wynosiła 1430 złotych, a koszt kredytu ponad 175 tysięcy złotych. RRSO waha się w granicach 3,5 procenta,
  • Credit Agricole – zadowalające oprocentowanie, na poziomie nieco wyższym niż 3 procent. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest stosunkowo niska rata, która wyniesie zainteresowanych 1344 złote. Koszt kredytu opiewa na kwotę nieco ponad 200 tysięcy złotych, a RRSO wynosi 4,02 procenta.

To trzy najlepsze propozycje na rynku, które warto przeanalizować, gdy będzie chciało się zaciągnąć odpowiedni kredyt hipoteczny na zakup swojego mieszkania.

Najtańsze kredyty przy wkładzie wynoszącym 20 procent

Warto wziąć też pod uwagę najtańsze kredyty hipoteczne przy wkładzie własnym wynoszącym 20 procent (w tym przypadku kwota kredytu spada do wartości 270 tysięcy złotych). Oto one:

  • Bank BPS – oprocentowanie 2,49 %, rata 1065 złotych, koszt kredytu prawie 119 tysięcy złotych, RRSO 2,66 %,
  • Bank Pocztowy – oprocentowanie 2,48 %, rata 1066 złotych, koszt kredytu nieco ponad 125 tysięcy złotych, RRSO 3,14 %,
  • PKO BP – oprocentowanie 2,56 %, rata 1074 złote, koszt kredytu nieco ponad 125,5 tysiąca złotych, RRSO 3,03 %.

Jak widać przy większym wkładzie własnym zestawienie wygląda nieco inaczej, więc warto wziąć to pod lupę w swoich rozważaniach.

Kredyty hipoteczne z 30-procentowym wkładem własnym

Do wyboru są także kredyty hipoteczne z 30-procentowym wkładem własnym (kwota kredytu spada do 236 tysięcy złotych). Oto zestawienie:

  • Bank BPS – oprocentowanie 2,49 %, rata 931 złotych, koszt prawie 104 tysiące złotych, RRSO 2,66 %,
  • PKO BP – oprocentowanie 2,53 %, rata 936 złotych, koszt kredytu blisko 109 tysięcy złotych, RRSO 3 %,
  • Bank Pocztowy – oprocentowanie 2,48 %, rata 933 złotych, koszt prawie 110 tysięcy złotych, RRSO 3,18 %.

Ostateczna decyzja zawsze będzie należała do klientów, choć warto najpierw przeanalizować swoje możliwości finansowe i na tej podstawie dokonać finalnego wyboru.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *