Kryptowaluta Microsoft – za źródło posłuży energia ludzka

Microsoft opracował bardzo rewolucyjny patent na system kryptowalutowy, który opiera się na danych. Ich źródłem jest aktywność ludzka. To rozwiązania można śmiało potraktować jako świetną alternatywą dla systemu wysoce energochłonnego bitcoin.

Kryptowaluta, która jest oparta na ludzkiej aktywności

Human body activity data właśnie na tym systemie będzie bazować nowa kryptowaluta Microsoft.

Sam mechanizm jego działania jest bardzo prosty. Po prostu, aby móc skorzystać z nowego rozwiązania, to użytkownik musi być w posiadaniu urządzenia z odpowiednim sensorem, który bada samą aktywność jego ciała.

Na przykład może to być opaska sportowa smartwatch czy też smartfon. Wybrane urządzenie następnie realizuje zadania, które są wyznaczone przez sam serwer systemy, a przy tym wykorzystuje dane, które pochodzą z aktywności ludzkiej.

Dane są następnie weryfikowane przez system oraz także są nagradzane kryptowalutami.

Jak to w rzeczywistości działa?

Microsoft dostrzegł tak naprawdę bardzo duży potencjał w aktywności ciała ludzkiego, którą z dużym powodzeniem wykorzystać można w procesie jakim jest mining kryptowaluty.

Jednak należy tu podkreślić, że rzecz się nie rozchodzi o zadania czysto fizyczne, a przede wszystkim o zwykłe czynności codzienne. Możemy tutaj wymienić oglądanie reklam czy też korzystanie z usług internetowych różnego rodzaju.

Microsoft także wykorzystał fakt, że mózgowa fala czy też ciepło ciała, które jest emitowane przez użytkownika na skutek wykonywanych zadań przez niego, zostać mogą wykorzystane podczas procesu wydobywczego.

Kompatybilny system kryptowalutowy z urządzeniem określonym, będzie w stanie dokładnie analizować dane, które pochodzą z samej aktywności ciała. Jednocześnie kwalifikuje czy też nie kwalifikuje do wypłacenia kryptowalut.

Innymi słowy ta idea Microsoftu zakłada w rzeczywistości, że aktywność ludzka może być wykorzystywana w procesie wydobywczym kryptowalut.

Tak naprawdę sama moc obliczeniowa przez system może być zmieniana. Dokładnie chodzi o to, że może być zwiększana lub też zmniejszana. Jest to wszystko zależne od tego jaką konkretnie aktywność generują zadania wykonywane.

Poznajmy tego potencjał

Aktywność ludzka, którą wykorzystać postanowił bardzo sprytnie Microsoft może w wątpliwość poddać potężne wręcz moce obliczeniowe, które między innymi generuje bitcoin. Oczywiście przy czym się odznacza ona tak naprawdę poziomem bezpieczeństwa, który jest porównywalny do systemu o nazwie Proof of Work.

Użytkownicy tym samym, całkiem nieświadomie, przyczynić się mogą tak naprawdę do rozwiązania bardzo trudnych problemów. Chodzi oczywiście o względy obliczeniowe.

Może się to wydawać na pierwszy rzut oka bardzo skomplikowane i niezrozumiałe, ale gdy zapoznamy się ze szczegółową specyfiką, to na pewno wszystko zrozumiemy. Musimy przyznać, że kryptowaluta Microsoft zapowiada się bardzo imponująco. Czekamy z niecierpliwością jak to wszystko się rozwinie i jak będzie to wszystko wyglądało.

Sprawdź więcej na Bitcoinsvgold.org/pl/

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *