Kryptowaluty trendy na rok 2020

Pierwszy trend na rynku kryptowalut- „Produkty finansowe oparte o kryptowaluty”

Tutaj należy poruszyć tematykę związaną z Staking Proof of Stake. Chodzi tu o pracę, którą możemy wykonać przy pomocy swoich coinów. W zamian za zabezpieczenie operacji przy pomocy swoich coinów otrzymujemy odsetki od tego, co stakowaliśmy. Mechanizm Proof of stake staje się coraz bardziej popularny.

Czego nie powinniśmy robić na giełdzie?

Część z uczestników giełdy trzyma na niej swoje coiny. Ta sytuacja jest jednak bardzo niekorzystna ze względu na bezpieczeństwo. Mimo tego są osoby, które w ten sposób przetrzymują swoje coiny i oni także życzyliby sobie dostępu do stakowania. Giełdy wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom umożliwiły im to.

Jakie produkty dzięki temu powstały

Dzięki temu zjawisku zaobserwowaliśmy powstanie scentralizowanych lokat, oddzielne walety, startupy. Działanie tych produktów polega na umieszczeniu coinów na lokatach i otrzymanie w zamian za to procentu. Rozwiązanie to jest jednak niepewne, ponieważ nieudostępniane są informacje skąd te procenty się biorą. Niestety może też okazać, że inwestycja nie była trafiona, a podmiot, u którego ulokowaliśmy coiny, może okazać się niewypłacalny.

II trend rynku kryptowalut- finanse tradycyjne

W wielu europejskich krajach, np. w Niemczech kilkadziesiąt banków będzie świadczyć usługi na rynku kryptowalut. Będą one obejmowały handel oraz przechowywanie kryptowalut. Ten trend zapewne w najbliższej przyszłości, będzie dostępny w coraz większej ilości krajów.

III trend rynku kryptowalut- interoperacyjność blockchainów

Zjawisko interoperacyjności blockchainów polega na komunikacji, wymianie wartości pomiędzy blockchainami, jednak bez obecności osób trzecich. Obecnie na giełdzie przy sprzedaży i zakupie bierze udział zaufana osoba trzecia, jednak korzystniej byłoby transakcje te przeprowadzać bez żadnych dodatkowych podmiotów  w sposób transparentny i przejrzysty.

Więcej informacji: Krypto trendy na 2020

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *