Książki do nauki inwestowania na giełdzie [ Dodaj książkę]

Osobom planującym założyć konto maklerskie, a następnie wpłacić pieniądze na rachunek bankowy rekomendowane jest przede wszystkim przejrzenie książek przeznaczonych do nauki inwestowania. Trzeba zdawać sobie sprawę, że nie istnieją łatwe przepisy na zarabianie na giełdzie. Przyszli inwestorzy dzięki książką będą jednak popełniali zdecydowanie mniej błędów.

Jak działa giełda?

Zalecane jest jeszcze przed przejściem do specjalistycznych książek bardzo dokładnie zapoznać się z działaniem Giełdy Papierów Wartościowych, a także instrumentów, które się na niej znajdują. Koniecznie trzeba wejść na oficjalne strony Giełdy Papierów Wartościowych, a także Komisji Nadzoru Finansowego. Warto mieć świadomość, że są to dwie najbardziej niedoceniane strony internetowe przez potencjalnych i doświadczonych inwestorów. Można na nich bowiem znaleźć bardzo dużo interesujących informacji w jaki sposób działa rynek oraz instrumenty, a także na co konkretnie należy uważać.

Książki do nauki inwestowania

Pierwszą obowiązkową pozycją jest „GPW dla bystrzaków”. Jest to książka, która bardzo dokładnie omówi praktycznie wszystkie podstawy oraz pojęcia, które koniecznie powinien znać inwestor.

Do kolejnych książek ze wspomnianej serii dla bystrzaków trzeba zaliczyć:

– „Analiza techniczna” – pod względem ceny zdecydowanie wygrywa z książkami kosztującymi ponad sto złotych.

– „Forex” – inwestor powinien wiedzieć w jaki sposób działa rynek walutowy

– „Ekonomia” – jest to bardzo ciekawa książka, w której znajduje się bardzo duża liczba przydatnych informacji. Trzeba zdawać sobie sprawę, że podstawy ekonomii są konieczne na giełdzie w celu zrozumienia otoczenia rynkowego, a także wykonania bardzo prostej analizy makroekonomicznej

– „Giełda. Podstawy Inwestowania” Adama Zaremby – pozycja jest świetnym rozwiązaniem przede wszystkim dla początkujących. Pokazuje bowiem dokładnie w jaki sposób działają działają poszczególne mechanizmy rynkowe, czym różnią się instrumenty oraz jak działa rynek kapitałowy.

Kultowe książki o giełdzie

Są to bardzo obszerne pozycje napisane przez osoby mogące poszczycić się ogromnym doświadczeniem. Każdy inwestor podchodzący poważnie do przygody z giełdą powinien się z nimi zapoznać.

– Sztuka spekulacji po latach (tom I i II) Zenona Komara – jest to książka, w której znajdują się cenne uwagi od bardzo doświadczonego inwestora. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że autor pozycji – Zenon Komar napisał praktycznie pierwszy podręcznik do spekulacji po okresie transformacji. Ponadto należy podkreślić, że pozycja jest dostosowana do aktualnych czasów. Osoby zainteresowane mają możliwość zapoznania się z dwoma tomami pełnymi bardzo ciekawych historii i teorii, które zostały omówione na określonych przykładach. Zenon Komar uwzględnia również psychikę inwestora czy emocje towarzyszące podczas inwestowania na giełdzie. Czytelnik już po pierwszych stronach będzie miał całkowitą pewność, że jest to książka pisana przez praktyka.

– „Zawód inwestor giełdowy – Psychologia rynków. Taktyka inwestycyjna. Zarządzanie portfelem” Alexandra Eldera – jest to doskonała książka dla osób planujących rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem. Autor pozycji może przede wszystkim pochwalić się niesamowitą historią. Alexander Elder przypłynął bowiem na statku z Rosji do Stanów Zjednoczonych, a następnie przeszedł prawdziwą historię od pucybuta do milionera na rynkach finansowych. Autor skupia się głównie na praktyce.

– „Giełda, wolność i pieniądze. Poradnik spekulanta” – autor książki Van K. Tharp przede wszystkim bardzo szeroko przedstawia zagadnienia, które są związane z rynkami finansowymi. Pozycja zaczyna się od mitów inwestowania, a także istotnych zagadnień z psychologii tłumaczące dlaczego celem człowieka jest wygranie z rynkiem.

– „Inteligentny Inwestor” Benjamina Grahama – książka uznawana jest za biblię dla osób początkujących. Warto mieć świadomość, że praktycznie żaden autor do tej pory nie był w stanie napisać lepszej pozycji dotyczącej fundamentów i długoletniego inwestowania.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *